YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
7 gün sonra gelen mücize yaşam
7 gün sonra gelen mücize yaşam
20 Ocak 2010 08:53
Haiti'deki depremde umutlar tükenmeye yüz tuturken, enkaz altından bir kişi daha sağ olarak çıkarıldı, 25 yaşındaki genç kızın sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi

 Haiti'nin başkenti Port-au-Prince'i yerle bir eden depremden 7 gün sonra 25 yaşında bir genç kız, bir bakkalın enkazından canlı çıkarıldı.

Basın mensuplarının bildirdiğine göre, Hoteline Losana isimli genç Haitili'yi kurtarmak için 9 saat ortaklaşa çalışan Fransız sivil toplum kuruluşu Sınır Tanımayan Kurtarıcılar, Haiti itfaiyesi ve bir Amerikan kurtarma ekibi, enkazdan çıkarılan depremzedenin bilincinin açık ve sağlık durumunun iyi olduğunu belirtti.

Bunu bir mucize olarak yorumlayan Fransız kuruluşunun sorumlusu Thierry Cerdan ve Fransız doktor Nicolas Roy, genç kızın, daha çabuk çıkarmalarına yardım için kendilerine güç bile verdiğini anlattı.

12 Ocaktaki 7,0 büyüklüğündeki çok şiddetli deprem meydana geldiğinde Hoteline Losana, küçük bir marketin üzerindeki bir apartman dairesinde bulunuyordu. Molozların arasında bir hafta geçiren Losana'nın bulunduğu pozisyon, sıkışıp kaldığı enkaz içinde nefes almasını ve biraz hareket edebilmesini sağladı. Ancak, bu süre zarfında Losana hiçbir şey yiyip içmedi.

Meksikalı itfaiyeciler Port-au-Prince'de dün erken saatlerde bir katedralin enkazından 70 yaşlarında Anna Zizi isimli bir kadın kurtarmıştı.

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler