YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
50 kişi yanmış halde bulundu
50 kişi yanmış halde bulundu
09 Mayıs 2014 07:19
Nijerya'da, Boko Haram terör örgütünün hafta başında 200'ün üzerinde kişiyi öldürdüğü yerleşim yerinde, 50 ceset daha bulundu.

Nijerya'nın Borno eyaletindeki Gamboru Ngala'da yanmış halde 50 ceset bulunduğu bildirildi.

Eyalet merkezi Maiduguri'ye 200 kilometre mesafede, Nijerya-Kamerun sınırında yer alan ve Boko Haram militanı olduğu sanılan kişilerin pazartesi günü 200'den fazla kişiyi öldürdüğü kasabada yeni cesetler bulundu.

Bölge sakinlerinden Hasan El Haru, bazıları tanınmaz hale gelmiş cesetlerin, kilitli dükkanlarda bulunduğunu belirterek, "İnsanlar, saldırıdan sonra ilk kez Gamboru'ya alışverişe gelmişti, bulduklarımız korkunçtu" dedi.

El Haru, kurbanların büyük olasılıkla saldırganlardan kaçabilmek için kendilerini dükkanlara kilitlediğini ve militanların içeriye patlayıcılar atarak bu kişilerin ölümüne neden olduğunu söyledi.

Olayı doğrulayan ancak adının gizli tutulmasını isteyen bir kurtarma görevlisi de bulunan ceset sayısının 50'nin üzerinde olduğunu kaydetti.

Borno Senatörü Ahmed Zannah, Gamboru Ngala'da 200'ün üzerinde kişinin pazartesi gecesi katledildiğini söylemiş, bazı yerel kaynaklar ölü sayısının 300'ü bulduğunu ileri sürmüştü.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler