YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
44 yıl öncesinin intikamını aldı
44 yıl öncesinin intikamını aldı
28 Haziran 2010 11:17
Almanya, İngiltere'yi 4-1'lik skorla kupanın dışına itti. İngilizlerin çizgiyi geçen golünün verilmemesi akıllara 1966'daki kupayı getirdi.İngiltere'nin bir şutu direğe sonra yere çarpıp çizgiden döndü. Hakem gölü vermiş İngilizler kupayı kaldırmıştı.

2010 Dünya Kupası ikinci tur maçında Almanya, İngiltere'yi 4-1'lik farklı skorla mağlup etti ve 44 yıl önce yaşananların intikamını aldı.

Almanya'ya galibiyeti getiren golleri Klose, Podolski ve Müller (2) atarken İngiltere'nin tek golünü Matthew Upson kaydetti.

44 YIL ÖNCESİNİN İNTİKAMI ALINDI

Karşılaşmanın ilk yarısında İngiliz Milli Takımı oyuncusu Lampard, uzaktan çok sert vurdu. Üst direğe çarpan top kalenin içine düştü. Ancak karşılaşmanın hakemi Jorge Larrionda, golü vermedi ve oyunu devam ettirdi. Eğer hakem bu golü verseydi skor 2-2 olacaktı ve belki de maçın skoru daha farklı olacaktı. Ancak bu olay sonrasında morali tamamen bozulan İngiltere takımı karşılaşmayı 4-1 kaybetti.

1966 FİNALİNDE DE AYNISI OLMUŞTU

1966 yılında İngiltere'de düzenlenen Dünya Kupası'nda finale İngiltere ve Almanya yükselmişti. Normal süresi 2-2 biten karşılaşma uzatmalara gitmiş, İngiliz Futbolcu Geoff Hurst'un 98. dakikadaki vuruşu önce üst direğe ardından yere çarpmış ve çizgiyi geçmemişti.

Ancak final maçının hakemi Tefik Bakhramov golü vererek yıllar boyunca tartışılacak bir karara imza atmıştı. Ardından bir kez daha sahneye çıkan Hurst, durumu 4-2'ye getirerek, hat trick yapmıştı. Bu skandal kararla İngiltere tarihindeki tek dünya kupasını kazandı.

Hürriyet 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler