YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
40 yıl sonra ormanda bulundular
40 yıl sonra ormanda bulundular
09 Ağustos 2013 21:15
Vietnam Savaşı'ndan kaçmak için 1960'larda balta girmemiş ormanlara saklanan ve dış dünya ile bağlantıları tamamen kesilen baba ile oğlu yıllar sonra köylüler tarafından bulundu.

Vietnam'da eşine az rastlanan bir olay yaşandı. Yerel bir gazetenin haberine göre, Vietnam Savaşı sırasında kaybolan baba ile oğlu köylüler tarafından ormanda bulundu.

Avlanarak hayatta kaldılar

Şu an 82 yaşında olan baba ile 41 yaşındaki oğlu Ho Van Lang, balta girmemiş ormanda 40 yıla yakın bir süre dış dünyaya kapalı olarak yaşadı. Avlanarak ve ormanda yetişen bitkileri yiyerek hayatta kalan baba-oğul, köylüler tarafından tesadüf eseri bulundu. Sağlık durumları iyi olan adamlar devlet yetkililerine teslim edildi.

Vietnam'da ne olmuştu?

Vietnam Savaşı ya da İkinci Çinhindi Savaşı, Doğu Bloğu ülkeleri olan Kuzey Vietnam, Çin Halk Cumhuriyeti ve Sovyetler Birliği ile ABD destekçisi olan anti-komünist Güney Vietnam ve başta ABD arasında yaşanan savaştır. Kore Savaşı'ndan sonra Soğuk Savaş'ın ikinci sıcak çatışması olmuştur. ABD birlikleri 1963 yılından 1973 yılına kadar savaşa dahil olmuş ve 60.000 kadar askeri ölmüştür. ABD'nin geri çekilmesinin ardından ülke Kuzey Vietnam'ın önderliğinde birleşmiş ve Vietnam Demokratik Cumhuriyeti kurulmuştur.

 

AKŞAM

İNANMADIM
 // ESKİ DİLDE ''SU''
Adamın oğlu 20 lik delikanlı ve hiç de yabani gözükmüyor. Ne bilim 40 yıl yaban hayatı yaşayan birisinin derisi kalın ve yüzünde dahi olsa nasır görülür. Hem bunların ilk görüldüğü andaki resimler nerde. Maymunlar mı tıraş etmiş bunları? Hiç mi dişi ağrımamış ve grip olmamışlar. Tetanoz aşılarını da leylekler vurmuş galiba....
10 Ağustos 2013 Cumartesi 22:57
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler