YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
4 bombalı saldırı: 2 ölü, 17 yaralı
4 bombalı saldırı: 2 ölü, 17 yaralı
28 Ekim 2014 16:14
Irak'ın Selahaddin iline bağlı Tuzhurmatu ilçesinde 4 patlama meydana geldi. İlçenin merkezindeki İmam Ahmet, Askeri, Tin Mahalleri ile ilçenin 8 km batısındaki Türkmen Çardağlı köyünde meydana gelen patlamalarda 2 kişi öldü 11 kişi de yaralandı.

İlk patlama Askeri mahallesinde Türkmen vatandaş Aziz Nazım Ahmet'in evini hedef aldı. Ev önüne bırakılan bombanın patlaması sonucu ölen ya da yaralanan olmazken evde maddi hasar meydana geldi. Görgü tanıkları bombanın evin önüne nasıl bırakıldığını bilmediklerini ancak bombanın çok şiddetle bir şekilde patladığını söylediler.

İkinci ve üçüncü patlama yine sivil yerleşim bölgelerini hedef aldı. İmam Ahmet mahallesinde Gadban El Beyati adlı vatandaş ile Tin mahallesinde Mahmud Şakir adlı vatandaşın evi kimliği belirsiz kişiler tarafından bombalı saldırıya uğradı. Patlamalarda can kaybı olmazken 11 kişi hafif yaralandı.

Dördüncü patlamanın hedefinde ise kısa bir süre önce IŞİD işgalinden kurtarılan Türkmen Çardağlı köyünde bir Türkmen ailenin evi vardı. Bombalı saldırıda ayni aileden 2 erkek kardeş hayatını kaybetti. İlçede ayrıca İntisar okulu önünde düzenlenen silahlı saldırı sonucu avukat Yasin Kasim ağır bir şekilde yaralandı. 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler