YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
34 ülkenin halkına yetecek yiyeceği yok
Dünyada 27'si Afrika, 7'si ise Asya kıtasında olmak üzere 34 ülke de yeterli gıda olmadığı ve halkın dış yardıma ihtiyacı olduğu belirtiliyor.
34 ülkenin halkına yetecek yiyeceği yok
10 Mart 2016 / 08:27 Güncelleme: 10 Mart 2016 / 10:23

Birleşmiş Milletler (BM), dünya genelinde 34 ülkenin çatışma, kuraklık, sel ve benzeri nedenlerle halkını doyuracak gıdadan yoksun olduğunu belirtti.

BM Gıda ve Tarım Örgütü'nün, konuya ilişkin yıllık raporu, birçok ülkede yeterli gıda olmadığını ve halkın dış yardıma ihtiyacı olduğunu ortaya koydu.

Raporda yer alan ülkelerden 27'si Afrika, kalan 7'si ise Asya kıtasında bulunuyor. Bu ülkeler Zimbabve, Burkina Faso, Çad, Cibuti, Eritre, Gine, Liberya, Malavi, Mali, Moritanya, Nijer, Sierra Leon, Burundi, Kongo, Etiyopya, Kenya, Lesotho, Madagaskar, Mozambik, Güney Sudan, Sudan, Svaziland, Uganda, Orta Afrika Cumhuriyeti, Somali, Kamerun, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Afganistan, Myanmar, Nepal, Irak, Suriye, Kuzey Kore ve Yemen.

Gıda sıkıntısı yaşanan birçok bölgedeki sorunların temelinde kuraklık, sel ve benzeri iklim hadiseleri yer alsa da Suriye, Irak, Yemen, Güney Sudan, Burundi, Orta Afrika Cumhuriyeti, Afganistan gibi ülkelerde uzun süren çatışma ve iç savaşlar da tarımsal faaliyetleri engelliyor.

 

DÜNYA BÜLTENİ

bunların hesabı ahirette sorulacak
 // Muammer Bekaroğlu
Unutulmasınki buülkeleri kendi menfaatleri için perişan edenler,yeraltı kaynaklarını boialtanlar mezara götüremeyecekler ama allah zalimleri cezalandıracak,bu hüküm tevratta,incilde olduğu gibi Kuranda açıkca söylenmektedir,yaşasın allahımızın adaleti...
10 Mart 2016 Perşembe 13:19
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler