YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
3 NATO askeri öldü
3 NATO askeri öldü
22 Haziran 2010 23:46
Afganistan'da ay başından bu yana öldürülen uluslararası güç askeri sayısının 67'ye çıktı

Afganistan'ın kuzeyinde bir bölge sağlık müdürünün, özel kliniğine düzenlenen bombalı saldırıda; üç NATO askerinin de farklı saldırılarda öldüğü bildirildi.

Kunduz valiliği sözcüsü, doktor Azizullah Safari'nin kliğinin ikinci katında bulunduğu sırada, merdiven boşluğuna bırakılan bombanın infilak etmesi sonucu öldüğünü açıkladı.

Ülkede NATO komutasında görev yapan uluslararası güç tarafından yapılan açıklamada da, biri Afganistan'ın güneyinde düzenlenen saldırıda olmak üzere üç NATO askerinin öldüğü kaydedildi, saldırılarla ilgili ayrıntı verilmedi. Açıklamada güneydeki saldırıda ölen askerin ABD'li olduğu belirtildi.

İngiltere Savunma Bakanlığı yetkilileri de Londra'da yaptıkları açıklamada, Afganistan'ın Helmand vilayetindeki iki ayrı saldırıda iki İngiliz askerinin öldüğünü bildirdi. Açıklamada, askerlerden birinin dün gece bir patlamada, diğerinin de bugün silahlı çatışmada öldüğü kaydedildi.

Son saldırılarla Afganistan'da 2001'den bu yana ölen İngiliz askeri sayısı 302'ye yükseldi. Afganistan'da ABD'den sonra en fazla askeri olan İngiltere'nin yaklaşık 10 bin askeri bulunuyor.

 AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler