YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
3 milletvekilinin ofisine saldırı
3 milletvekilinin ofisine saldırı
13 Mart 2013 15:19
Yunanistan’ın Selanik kentinde bir grup saldırgan, 3 milletvekilinin ofisine saldırdı.

Yunanistan’ın Selanik kentinde bir grup saldırgan, aralarında Kalkınma Bakanı Kostis Hacidakis’ın da bulunduğu 4 muhafazakar parti milletvekilinin ofislerine küçük tüpleri patlatarak saldırıda bulundu.

Ayrı ayrı gerçekleşen saldırılarda Kalkınma Bakanı’nın ofisi ağır zarar görürken, diğer 3 milletvekilinin ofisleri daha az zarar gördü. Saldırı sonucu binalarda mahsur kalan birçok ofis çalışanı, itfaiyenin müdahalesiyle kurtarıldı. Selanik’in merkezinde gerçekleşen saldırılarla ilgili açıklama yapan Selanik Kenti İtfaiye Şefi Manolis Tsokalis, saldırıda Kalkınma Bakanı’nın ofisinin hedef alındığını belirterek, binada ağır hasar oluştuğunu ve mahsur kalan bazı çalışanların bir alt kata atlayarak yangından kurtulduğunu ifade etti.

Diğer 3 milletvekilinin ofislerine yapılan saldırılarda ise 4 çalışan yangınlardan kurtarıldı. Kalkınma Bakanı’nın ofisine nazaran bu binalarda daha az hasar tespit edilirken, Hükümet Sözcüsü Simos Kedikoglu yaptığı açıklamada, “Terör saldırıları hükümetimizi etkilemez. Saldırganlar bu davranışlarıyla doğru yolda olduğumuzu gösteriyorlar” dedi.

Yunanistan’da sık sık sol gruplar tarafından bu tür saldırılar gerçekleştiriliyor. Dün Atina’da da terörle mücadele ekipleri, kiralanan bir aracın içinde zulalanmış silahlar buldu. Ekipler daha sonra iki ayrı binaya düzenledikleri baskınlarda 4 el bombası, 2 otomatik tüfek, mühimmat, dergi ve tüfek mermileri bulunurken, yetkililer herhangi bir tutuklamanın gerçekleşmediğini ifade etti.

 

İHA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler