YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
3 çocuğunu öldürdü, idam edildi
3 çocuğunu öldürdü, idam edildi
15 Kasım 2011 23:51
ABD'nin Ohio eyaletinde 3 oğlunu uyurlarken vurarak öldüren adam idam edildi.

East Cleveland'da yaşayan 66 yaşındaki Reginald Brooks'un cezasının zehirli iğneyle infaz edildiği belirtilirken, bu, Ohio eyaletinde yaklaşık 6 aydır uygulanan ilk idam cezası oldu.

Brooks'un idamı, avukatların, müvekkillerinin paranoid şizofreni hastası olduğu ve akıl sağlığının yerinde bulunmadığı yönündeki itirazları incelemesi nedeniyle 3 saati aşkın bir süre gecikti. 

Reginald Brooks, 1982 yılında karısının boşanma davası açması üzerine uykudaki 11, 15 ve 17 yaşlarındaki 3 oğlunu başlarından vurarak öldürmüştü.

Savcılar, Brooks'un akıl sağlığının yerinde olmadığını kabul ederken, mahkumun, karısından öç almak için oğullarını öldürmeyi planladığını belirterek, cezai ehliyeti olmadığı yönündeki itirazları kabul etmemişti.

Brooks'un, olaydan iki hafta önce tabanca satın aldığı, oğullarıyla evde yalnız kalmayı planladığı, savunmasızlarken çocuklarını hedef aldığı, olaydan sonra yeni bir hayata başlayabilmesini mümkün kılabilecek, içinde nüfus kağıdı ve şahsi eşyalarının bulunduğu bir valizle otobüsle kaçtığı ortaya çıkmıştı.    

Ohio Valisi John Kasich, mahkumu affetmeyi reddetmiş, ABD Yüksek Mahkemesi de idamı engellemeyi geri çevirmişti. AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler