YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
3 boyutlu yazıcı görücüye çıktı!
3 boyutlu yazıcı görücüye çıktı!
03 Haziran 2013 12:17
Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de düzenlenen Bakü Gelecek Forumu’nda Azerbaycan’a ilk kez getirilen 3 boyutlu yazıcı teknoloji severlere tanıtıldı.

Azerbaycan’ın geleceği için bir sonraki büyük adım, Azerbaycan’ın petrol sonrası ekonomisi konulu foruma büyük ilgi gösterilirken Azerbaycan Fütürolog Derneği tarafından düzenlenen forumun amacının dünya ekonomisine entegrasyonun sağlamak olarak açıklandı. Forumda NASA, ABD Milli Milim Fonu, Google, Silikon Vadisi ve Üniversitelerden uzmanlar katıldı. Ayrıca foruma ABD, Kanada, Meksika, Venezüella, Brezilya, Çili, Finlandiya, Slovenya, Rusya, Fransa, Almanya, İspanya, İngiltere, Güney Kore, Çin, İsrail, Türkiye, İran ve başka devletlerden uzmanlarda katıldı.
 
Azerbaycan’ın İletişim ve Bilgi Teknolojileri Bakanı Ali Abasov konuşmasında,”Azerbaycan son yıllarda hidrokarbon rezervleri sayesinde kendi ekonomisini hayli geliştirmiştir. Şu anda Azerbaycan'ın BİT den yıllık geliri 2 milyar yapar, 2020 yılında bunun hacminin 8,5-9 milyara kaldırılması planlanıyor. Gelecek 8-10 yılda nano teknolojilerin gelişimi de temel amaçlardan biridir” dedi.

iHA


DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler