YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
25 milyon dolar iddiası yalanlandı
25 milyon dolar iddiası yalanlandı
15 Eylül 2010 09:08
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik, İngiliz Daily Telegraph gazetesinde çıkan "İran'ın AK Parti'ye 25 milyon dolar yardım yapacağı"haberini sert bir dille yalanlayarak gazeteye dava açacaklarını söyledi.

İngiliz Daily Telegraph gazetesi İran'ın AK Parti'ye 25 milyon dolar yardım yapacağını öne sürdü. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik, iddiayı sert bir dille yalanlayarak gazeteye dava açacaklarını söyledi.

Dün internet sitesinde yayınlanan bir makalede İran'ın AK Parti'ye 25 milyon dolar yardım yapacağını iddia eden gazete, paranın önümüzdeki yıl yapılacak genel seçimlerde seçim kampanyasında kullanılacağını ileri sürdü.

TELEGRAPH'IN İFTİRASINA JET YANIT

Gazetenin iddialarına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik cevap verdi. Çelik, yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti: "Yalanlardan başka hiçbir şeye dayanmayan bu haberi kati olarak reddediyor ve partimiz aleyhine yapılmış böylesine temelsiz ve sinsi bir iddianın gazetenizde nasıl basılmış olabileceğine dair derhal bir açıklama bekliyoruz. Ayrıca, acilen kamuya duyuracağınız bir özür ve düzeltme ile birlikte, söz konusu makalenin web sitenizden derhal silinmesini talep ediyoruz. Bu konuyu ulusal ve uluslararası mahkemelere götürme hakkımızı saklı tutuyoruz.'

SEÇiM 2011 YAZINDA YAPILACAK

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, erken seçim çağrılarına son noktayı koydu: Genel seçim 2011 yılının yaz ayında yapılacak. (Yeni Şafak)
HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYIN

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler