YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
2014, İsrail askerleri için kabus oldu
2014 yılı İşgalci İsrail askerleri için kabus gibi geçti. Gazze'ye karşı yaptığı saldırıya karşılık büyük bir tokat yiyen işgalciler bir bir intihar etti. Ordu, gerçek rakamları açıklamasa da intihar olaylarını araştırmak üzere özel bir birim kuruldu.
2014, İsrail askerleri için kabus oldu
02 Ocak 2015 / 10:00 Güncelleme: 02 Ocak 2015 / 10:16

Siyonist işgal rejiminde yayınlanan Haaretz gazetesi, bugünkü (1 Ocak Perşembe) sayısında, 2014 yılının işgal askerinin en çok intihar ettiği yıl olarak "İsrail" tarihine geçtiğini ifade etti.

Haberde, bu kadar çok sayıda işgal askerinin intihar etmesi nedeniyle işgal ordusu içinde intihar olaylarını araştırmak üzere özel bir birim kurulduğunu, geçen yıl intihar olaylarında yaşanan artışın daha önce görülmemiş bir boyuta ulaştığını belirtti.

Haaretz gazetesi, işgal ordusu içinden kaynaklara dayandırdığı haberinde, ordunun yaklaşık dört ay önce 2014 yazında Gazze Şeridi'ne açılan savaşın işgal askerleri üzerindeki etkisini ve intihar olaylarındaki rolünü incelediğini bildirdi.

İşgal ordusunun şu ana kadar intihar eden askerlerin gerçek sayısını açıklamadığını kaydeden gazete, kendi istatistiklerine göre 2013 yılında 7 işgal askeri intihar ederken 2014 yılında bu sayının 10'a yükseldiğini ifade etti.

Gazeteye konuşan işgal ordusundan bir yetkili ise psikiyatristlerden ve uzman doktorlardan oluşan özel birimin Gazze Savaşı sırasında psikolojik sarsıntı yaşayan binden fazla askerin tedavisine başladığını söyledi.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler