YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
2 haftada 140 kişi öldü...
2 haftada 140 kişi öldü...
13 Haziran 2011 15:53
Yemen'deki çatışmalarda her geçen gün ölü sayısı artıyor... Elimize ulaşan son rakamlara göre Yemen'deki çatışmalarda 2 haftada 140 kişi öldü...

Yemen'in güneyinde, ayrılıkçı yapıya sahip Zincibar ve Abyan kentlerinde çıkan çatışmalarda son iki haftada 140 kişinin öldüğü bildirildi.

Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, ülkenin güneyinde ordu ile El Kaide militanları arasında devam eden çatışmalarda 80 asker ve aralarında El Kaide'nin yerel liderlerinin de olduğu 60 militanın öldüğü kaydedildi. Çatışmalarda en az 90 kişinin yaralandığı, bölgedeki yerleşim yerlerinin boşaltıldığı aktarıldı.

Bu arada Cumhurbaşkanı Ali Abdullah Salih'e başkanlık sarayında yapılan saldırıyla bağlantılı olduğu sanılan beş kişi tutuklandı. Şüphelerin saldırı sırasında ortadan kaybolan cami müezzini Muhammed El-gadir'in üzerinde toplandığı ifade ediliyor. El Kaide örgütü ile bağlantılı olduğu sanılan müezzin, saldırının ''içeriden planlandığı'' şüphelerini artırıyor.

Başkanlık sarayına yapılan saldırıda Devlet Başkanı Salih, Başbakan Ali Muhammed Mücavir ve Meclis Başkanı Abdülaziz Abdülgani yaralanmış ve Suudi Arabistan'da tedavi altına alınmıştı. (AA)

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler