YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
16 bin lira trafik ceza yedi
16 bin lira trafik ceza yedi
04 Kasım 2010 09:16
100 kilomoetre hız sınırı bulunan en işlek caddede 180 kilometre hızla giden sürücü 11 bin 435 dolar para cezasına çarptırıldı.

Birleşik Arap Emirlikleri'nin ticari merkezi Dubai'de yerli bir şoför, şehrin en işlek caddesinde beş dakika içinde 11 bin 435 dolarlık (16 bin TL) trafik cezası yedi.

Emarat El Yevm gazetesindeki habere göre, kimliği açıklanmayan erkek sürücü yol kenarındaki sabit 12 hız kamerasının önünden saatte 180 kilometre hızla geçti. Ülkenin en işlek caddelerinden Şeyh Zayid caddesinde hız limiti saatte 100 kilometre. Trafik cezaları kendisine bildirilen sürücü, daha sonra polis istasyonuna geldi. Haberde, sürücünün polise cezasının hafifletilmesi talebinde bulunduğu ve yol kurallarına uyma sözü verdiği ifade edildi.

Dubai Trafik Departmanı müdürü Muhammed El Zafin, "Kurallar gereği ceza olarak arabasına bir yıl el koyulması gerekiyordu fakat kurallara uymaya teşvik etme amacıyla süreyi 300 güne indirdik" dedi. Sürücünün bir devlet dairesinde çalıştığı ve ehliyetini de Dubai dışındaki bir emirlikten aldığı öğrenildi.
Cihan

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler