YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
143 yolcu ölümle burun buruna geldi
143 yolcu ölümle burun buruna geldi
143 yolcu ölümle burun buruna geldi
08 Mayıs 2008 / 14:23 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Paris'ten havalanan yolcular pilotun şov isteği yüzünden korku dolu saatler yaşadı. Kokpitte oğluna uçağın nasıl kullanıldığını gösteren pilot, 10 bin feet yükseklikte bir uçağa çarpmaktan son anda kurtuldu. Air France Havayolları'nda akıllara durgunluk veren bir olay gelişti. Babasının mesleğini nasıl yaptığını görmek isteyen küçük çocuk babasının pilotluk yaptığı uçağa bindi. Yolculuklarına gayet sakin bir şekilde başlayan Paris Manchester seferini yapan 143 yolcu, pilotun dengesiz uçuşuyla korku dolu anlar yaşadı.


KORKU FİLMİ GİBİ


Uçuşu korku filmi olarak değerlendiren yolcular, pilotun çocuğunu uçuş kabinine aldığını ve nasıl uçak kullanıldığını öğrettiğini kaydetti. Uçakta bulunan ünlü iş adamı Shaun Robinson (40), "Pilot zigzag çizerek uçuyordu. Aniden alçalıp aniden yükseldiği için tüm yolcular çığlık atmaya başladı. 10 bin feet yükseklikte seyrederken diğer bir uçağı sıyırarak geçti" dedi. Robinson, pilotun uçuş kabinine 13 yaşındaki oğlunu soktuğunu ve ona nasıl uçulduğunu göstermek için bu korkutucu numaraları yaptığını söyledi.


ALKIŞLI DESTEK


Olayın Airbus A320'de meydana geldiğini söyleyen Robinson, pilotun yolcuları uyarmadan ani dönüşler yaptığını, oğlunun ise bu tehlikeli gösteri sırasında babasını alkışlayarak destek verdiğini ifade etti. Küçük çocuğun uçakta bulunan mürettebatla çok samimi olduğunu söyleyen diğer yolcular, yolculuk sırasında güvenli bir şekilde inebilmek için hiç durmadan dua ettiklerini söyledi.


KAZA YAPIYORDU


Uçuş sırasında pilotun dengesiz hareketleri yüzünden çok büyük bir kaza atlattıklarını söyleyen görgü tanıkları, yanlarından geçen uçağa çarpmaktan son anda kurtulduklarını ifade etti. Mürettebatın dengesiz uçuş hareketleri yüzünden yerinden bile kalkamadığını söyleyen yolcular Paris Charles De Gaulle Havaalanı'na 20 dakika gecikmeli olarak inmeyi başardıklarını belirtti. Uçuş sonrasında pilot hakkında şikâyetçi olan yolcular, küçük bir çocuğun pilot kabinine girmesine izin verilmemesi gerektiğini kaydetti. Air France kimliği açıklanmayan pilotla ilgili olarak soruşturma başlattığını açıkladı.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler