YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 bin çocuk 3 bin kadın kayıp!
Avrupa’da refakatsiz 150 bin çocuktan 12 bini kayıp. 3 bin sığınmacı kadından da bir haber alınamıyor. Almanya gay, lezbiyen dahil mülteci çocukları evlat edinenlere, 900 euro aylık veriyor.
12 bin çocuk 3 bin kadın kayıp!
03 Haziran 2016 / 04:04 Güncelleme: 03 Haziran 2016 / 08:11

Avrupa'nın çeşitli ülkelerindeki mülteci kamplarında kalan kimsesiz çocuklar, eşcinsel çiftler tarafından evlatlık ediniyor.

Uluslararası Mülteci Hakları Derneği'nin Avrupa'daki mülteci kamplarına dair gözlemleri içeren “Umuda kapanan kapı, Avrupa'nın mültecilere bakışı” adlı rapor, acı bir gerçeği ortaya koydu.

Uluslararası Mülteci Hakları Derneği Başkanı Avukat Uğur Yıldırım, Almanya, Fransa, Belçika ve Hollanda'yı ziyaret edip buradaki mültecilerin durumlarını yerinde incelediklerini anlattı.

Dünyanın en fazla yaşlı nüfusa sahip ikinci ülkesi Almanya'nın, okumuş, nitelikli, yetenekli ve genç mülteci istediğini ifade eden Yıldırım şunları söyledi:

AKIBETLERİ MEÇHUL

“Özelikle refakatsiz çocukları istiyorlar. Türkiye'de yaklaşık 53 bin refakatsiz çocuk var. Avrupa'da ise 150 bin refakatsiz çocuk var. Refakatsiz çocuk, hukuken velisi olmayan çocuk demek. Bu çocuklardan 12 bininin de kayıp olduğunu, Avrupa kendisi resmi rakamlarla açıkladı..

Çocuklar kaydı yapıldıktan sonra kayboldu. Yolda öleni, kalanı, kaybolanı söylemiyorum. 3 bin de kadın kayıp. Bunlar, hangi organ mafyasında, hangi fuhuş mafyasında, bilmiyoruz.”

MÜSLÜMANLAR DUYARSIZ

Avrupa'da birçok yerde gay, lezbiyen, trans çiftlerin, aile kabul edildiğini belirten Yıldırım, “Çocuk yapmaları mümkün olmayan bu bireyler, dolayısıyla çocuk edinmeyi en fazla isteyen kesim oluyor. Bunlar mülteci çocuklar da olabiliyor.

Almanya gay, lezbiyen dahil mülteci çocukları evlat edinenlere, 900 euro aylık veriyor. Fakat bu ciddi şekilde ahlaki dejenerasyona neden oluyor. Müslüman ailelerden evlat edinenler ise yok denecek kadar az” şeklinde konuştu.

6 BİN KİŞİYE 3 TUVALET

Fransa ile İngiltere'nin tam ortasındaki Manş Denizi yakınında, naylon poşetli çadırlandan oluşan mülteci kampı ise adeta insanlığın yüz karası. Aralarında çocukların da bulunduğu 6 bin kişilik kampta sadece 3 tuvalet var.

MESCİT GÖREMEDİK

Uluslararası Mülteci Hakları Derneği Başkanı Avukat Uğur Yıldırım, Avrupa'daki Müslüman vakıf ve derneklerin mültecilerle ilgilenmediğinden yakındı.

Yıldırım, “Gezdiğimiz kampların hiçbirinde mescit görmedik. İzin verilen kamplar ise biraz dışarıya reklamı yapılabilecek güzel kamplardı. Fakat birçok yerde insanlar maalesef toplu olarak namaz kılamıyorlar. Cuma ve bayram namazını kılamıyorlar” dedi.

Mülteciliğin çok sıkıntılı bir durum olduğunu ifade eden Yıldırım, şunları kaydetti:

“Mülteciye ne verirseniz onunla yetinmek zorunda. Bundan fazlasını isteme gibi bir şansı zaten yok. O yüzden, mültecinin önüne gelen yemekte 'helal mi haram mı' diye sorgulama lüksü yok. Onu yiyerek hayatta kalmak zorunda. Ayrıca o yemekler de yetersiz. Yine aynı şekilde namaz da sıkıntı. Eğer Müslümanlığı yaşarlarsa dışlanacağı gibi bir durum da var."

 

YENİ ŞAFAK

emre bey haklı
 // muammer bekaroğlu
emre beye aynen katılıyorum,bu çocukları tererist yetişdikleri gibi dinsizde,eşcinselde yapacaklar ama onların hesabı allahın hesabınında olduğunu untmayalık,bize dışarıdan değil içimizdeki satılmış pezevekler zorluyor önce onları halletmemiz lazım...
03 Haziran 2016 Cuma 14:47
AVRUPANIN ÇİRKİN YÜZÜ
 // ismail emre
Çocukların bir kısmı başka projeler için terörist olarak yetiştirilecek bir kısmı satılacak,bir kısmının taze organları alınacak etinden sütünden istifade etmek için akla hayale gelmeyecek daha nice şeyler olacak kayıp kadınlar zaten kimi kaçırıldı esir kimi köle yapıldı kimi satıldı sonraki yıllarda onların hayat hikayelerini dinleyeceğiz o dönem geldiğinde o çocuklar büyümüş terörist olmuş göreceğiz......
03 Haziran 2016 Cuma 10:16
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler