YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
11 denizci öldü 32'si kayıp
Lübnan açıklarında batan Panama bandıralı yük gemisinde kayıp kişileri arama çalışmaları devam ediyor.
11 denizci öldü 32'si kayıp
18 Aralık 2009 / 22:58 Güncelleme: 18 Aralık 2009 / 22:59

Lübnan'da, kötü hava koşulları nedeniyle dün batan Panama bandıralı gemiden denize atlayarak kurtulmaya çalışan 11 denizcinin yaşamlarını yitirdikleri, 39 kişinin kurtarıldığı ve 32 personelin kaybolduğu açıklandı.
        

Lübnan'da dün geceden bu yana kurtarma çalışmalarını sürdüren yetkililerin yaptığı açıklamaya göre, 3 ülkeden gemilerin ve UNIFIL için devriye görevi yapan askeri gemilerin katıldığı arama çalışmaları sürüyor.
        

Uruguay'dan Suriye'nin Tartus limanına canlı hayvan getiren Panama bandıralı ''Danny F II'' isimli geminin, dün akşam 19.30 sularında kötü hava koşulları nedeniyle batması üzerine, kurtarma çalışmalarının yoğun olarak sürdüğü bildirildi.
        

Lübnan askeri yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre, 82 kişinin bulunduğu gemiden denize atlayan 11 denizcinin cesedi denizden çıkarıldı. Kurtarılan 39 kişinin de Beyrut ve Trablusşam'daki hastanelerde tedavi altına alındığı açıklandı.
        

Gemi personelinin çoğunluğunun Filipinli ve Pakistanlı olduğu belirtilirken, kötü hava koşullarının sürmesi nedeniyle arama çalışmalarının güçlükle devam ettiği kaydedildi.
        

Lübnan'da son günlerde yaşanan kötü hava koşulları nedeniyle, Togo  bandıralı bir gemi de batmış ve birçok gemi personeli kaybolmuştu.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler