YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
100 araç birbirine girdi!
100 araç birbirine girdi!
08 Şubat 2012 09:02
Finlandiya'da bir otoyolda etkili olan kar yağışı ve sis nedeniyle zincirleme kaza meydana geldi. 100 aracın birbirine girdiği kazada şans eseri ölen yada yaralanan olmadı.

Yoğun kar yağışı ve buzlanmanın etkili olduğu Finlandiya'daki bir otoyolda zincirleme kaza gerçekleşti. En az 100 aracın birbirine girdiği olayda can kaybı yaşanmadı. Araçların duramayıp birbirlerine çarpmaları amatör kameraya yansıdı.

Kaza, başkent Helsinki'yi Lahti kentine bağlayan karayolunda Cuma günü meydana geldi. Bir otomobildeki yolcunun cep telefonu kamerasına yansıyan görüntülerde, içinde bulundukları aracın, sis ve kar sebebiyle görüş mesafesinin hayli düşük olduğu yoldan aniden çıkması yer alıyor.

Güçlükle aracı terk eden şoför ve yolcu, gördükleri kaos karşısında şaşkınlığa uğruyor. Yolda birbirine çarparak duran çok sayıda aracın adeta bir hurda yığınına dönüştüğü görülüyor. Arkadan gelmeye devam eden ve duramayan araçların birbirlerine çarpmaları da görüntülere yansıyor.

Kaza sebebiyle en az 100 araçta maddi hasar oluştu. Yaralılar, olay yerine gelen ambulanslarla Lahti'deki hastanelere kaldırıldı.

Cihan

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler