YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
100 araç birbirine girdi: 8'i ağır 200 yaralı
100 araç birbirine girdi: 8'i ağır 200 yaralı
05 Eylül 2013 17:25
İngiltere’nin Kent şehrinde sisten kaynaklanan zincirleme kazada 100 araç birbirine girdi. Olayda 8 kişi ağır, 200 kişi hafif yaralandı.

Sabah 7:15’te başlayan ve 10 dakika süren zincirleme kazada otomobiller ve kamyonlar birbirine girdi. Kaza sırasında görüş mesafesinin yoğun sis nedeniyle 18 metreye kadar düştüğü bildirildi. Bazı sürücüler araçlarının içinde sıkıştı. Bölgeye 30 ambulans gönderildi.Kazanın görgü tanıklarından Martin Stammers şunları söyledi: “Korkunç bir şeydi.

Hayatımda böyle birşey görmedim. Her yerden çarpışma sesleri geliyordu. Arabamdan indiğimde, etraf tamamen sessizdi.” Kent bölgesi milletvekillerinden Gordon Henderson köprünün aydınlatmalarındaki arızadan dolayı kazanın meydana gelmiş olabileceği yönünde iddialar olduğunu belirtti. Yetkililer, kazaya karışan sürücülerin bazılarının sis lambalarını yakmadığını açıkladı.

Görgü tanıkları, kazanın ardından bir kamyon sürücüsünün aracıyla köprünün girişini kapatarak başka araçlarında kazaya karışmasını önlediğini belirtti. Sabah saatlerindeki yoğun sis İngiltere’nin diğer kentlerini de etkiledi. Essex ve Londra’nın bazı bölgelerinde görüş mesafesi 100 metrenin altına düştü.

 

İHA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler