YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
10 Türk hacı adayı vefat etti
10 Türk hacı adayı vefat etti
18 Kasım 2009 08:12
Diyanet, hacı adayları arasında domuz gribi virüsüne rastlanmadığını açıkladı

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Fikret Karaman, hacı adayları arasında domuz gribine rastlanmadığını, 10 hacı adayımızın hayatını kaybettiğini bildirdi.

Karaman, hac organizasyonu ve hacı adaylarının sağlık durumları hakkında basını bilgilendirmek amacıyla toplantı yaptı. Hacı adaylarına her yıl verdikleri eğitimlere bu yıl uzman doktorların da katıldığını bildiren Karaman, 'Belki biraz da bu nedenle hastanelerin polikliniklerine başvuran hacı adayı sayısında önemli bir düşüş var' dedi.

HACI ADAYI SAYISINDA DÜŞÜŞ YOK

Hacı adayları arasında domuz gribi virüsüne de rastlanmadığını belirten Karaman, domuz gribi nedeniyle hacı adayı sayısında düşüş yaşanmadığını ifade etti. Karaman, sadece Tunus'un hacca vatandaşlarını göndermeyeceğini açıkladığını, Mısır'ın göndermeme kararından vazgeçtiğini, İran'ın ise sayıyı yüzde kırk azaltacağını bildirdiğini kaydetti.

Kutsal topraklarda yaklaşık yüz bin Türk hacı adayı bulunduğunu bildiren Karaman, beşi Mekke'de, beşi de Medine'de olmak üzere toplam 10 Türk hacı adayının hayatını kaybettiğini bildirdi.
 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler