YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
10 ceset Kabil'e getirildi
Afganistan'da öldürülen 10 yardım görevlisinin cesedi, Kabil'e getirildi
10 ceset Kabil'e getirildi
08 Ağustos 2010 / 17:16 Güncelleme: 08 Ağustos 2010 / 17:17

Afganistan’ın kuzeydoğusundaki Badahşan kentinde misyoner oldukları gerekçesiyle vurularak öldürülen 10 yardım görevlisinin cesedi, kimlik tespiti ve otopsi için başkent Kabil’e getirildi.

Hristiyan yardım kuruluşunda çalışan ve bölgeye göz tedavisi için gittiği belirtilen 8’i yabancı 10 kişinin cesedi Kabil’deki Serdar Muhammed Davud Han Askeri Hastanesi’ne getirildi. Ölenlerden birinin Karen Woo isimli İngiliz bir cerrah olduğu bildirildi.

36 yaşındaki Woo’nun Hristiyan yardım kuruluşu International Assistance Mission (IAM) için çalıştığı ve önümüzdeki ay evlenmeyi planladığı açıklandı. Ölenler arasında 30 yıldır Afganistan’da çalışan Amerikalı ekip lideri Tom Little’in da bulunduğu bildirildi. Badahşan bölgesinde bulunan 10 yardım kuruluşu çalışanı, araçlarının yanında vurulmuş olarak bulunmuş, saldırının sorumluluğunu Taliban üstlenmişti.

Taliban sözcüsü açıklamasında ölenlerin Hristiyan misyonerler olduğunu ve bu nedenle hepsini öldürdüklerini açıklamıştı. IAM Kuruluşunun Yöneticisi Dirk Frans ise açıklamasında görevlilerin Hristiyan misyonerler olduğu iddialarını reddetmişti. Olayla ilgili olarak 1 kişinin gözaltına alındığı belirtildi. İHA

kimse ahiret günüdür sorgularım diyemez...
 // ibrahim çelikoğlu
Herkezin günah ve sevabı kendinedir.Allah'ın yarattığı kulu öldürmek en büyük günahlardandır.Herkezin günahları sol tarafına ve sevapları sağ tarafına ruh'unun üzerine yazılır,Ahiret günü işlediklerine elleri ve ayakları şahitlik yapar.Taliban bunları bilmesi gerekir.Öldürülenler;Savaş halinde nefsi mudefaadır.Onların öldürülmesine yardımcı olanlar haliyle yok edilmesi gerekenlerdir.Kıssas hakkı ve Allah'ın verdiği canı korumak şarttır.
Haksızlı...
08 Ağustos 2010 17:32
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler