YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
1 milyondan 19'a bir Alman mucizesi!
Angela Merkel, '1 milyon göçmen alacağız' dedi. Sonra bu, AB ülkeleri olarak 160 bine çekildi. Ancak, sadece 19 Suriyeli'nin AB ülkelerine yerleştirildiği ortaya çıktı
1 milyondan 19'a bir Alman mucizesi!
18 Ekim 2015 / 10:44 Güncelleme: 18 Ekim 2015 / 10:49

19 mucizesi! Almanya Başbakanı Angela Merkel, bugün Ankara'da, 'Suriyeli göçmenlerden bizi kurtarın" diyeceği kesinleşti. Merkel, 'yalan' konusunda doktorasını Suriyeli göçmenler konusunda yaptı.

Kısa süre önce 1 milyon Suriyeli göçmen alacağını belirten Merkel, her birine de 670 euro maaş vereceğini söyledi. Buna kendisi de inanmadı ama eline verilen metin böyleydi. Ancak gerçeklerin ortaya çıkması gibi 'kötü' bir huyu vardı. Merkel'in "1 milyon Suriyeli alacağız" açıklamasının yalan olduğu ortaya çıktı.

Avrupa Birliği'ne üye 28 ülkenin devlet ve hükümet başkanı bundan yaklaşık üç hafta önce mülteci krizini görüşmek üzere bir araya geldi. Merkel'in '1 milyon Suriyeli' sözü, 160 bine indi. Ayrıca bunu da 28 AB üyesi ülkesine paylaştırma kararı alındı. AB ülkelerinin liderleri, 160 bin göçmen konusunda da, rahatsızlık duydu.

SOSYAL MEDYA TEPKİLİ

Üye ülkeler, 160 bin sığınmacının çeşitli AB ülkelerine dağıtılması konusunda uzlaşsa da sadece 19'u yerleştirildi. AB ülkeleri, soruna kalıcı çözüm için Türkiye'nin yardımı için adeta yalvarmaya başladı. İşte AB'nin önemli ismi Merkel de, bugün Ankara'da söylediği yalanlara yenilerini mi ekleyeceği yoksa, bunlardan dolayı özür mü dileyeceği sosyal medyanın da gündemi oldu. On binlerce kişi, Merkel'in iyi bir yalancı olduğuna dikkat çekti.

İŞTE O YORUMLAR

* Merkel, yalan konusunda uzmandır.
* Türkiye'nin ve Erdoğan'ın ne kadar önemli olduğu bir kez daha ortaya çıktı.
* Resmi mülteci olarak vaatler, hep yalandır. En iyi yalanı da Almanya söyler.
* 1 milyon Suriyeli mi. Alacaklar mı? Mümkün değil.
* Merkel'in skandal Volkswagen'den hiçbir farkı yok.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler