YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yeşilköy'de alt geçide sıkışarak alev alan LPG tan
Yeşilköy'de alt geçide sıkışarak alev alan LPG tan
Yeşilköy'de alt geçide sıkışarak alev alan LPG tan
05 Ekim 2008 / 12:55 Güncelleme: 05 Ekim 2008 / 00:00

Yeşilköy Tren İstasyonu yakınındaki alt geçitten geçmeye çalışırken sıkışarak alev alan LPG tankerindeki gaz 3 saat boyunca yandıktan sonra söndü.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Ali Karahan,Karahan, yaptığı açıklamada, Yeşilköy'de üstünde tren rayları bulunan alt geçitte sıkışarak alev alan LPG tankerindeki yangına müdahale edildiğini ve yangının kontrol altına olduğunu söyledi.


Karahan, ''Tankerdeki yangın, çarpmadan dolayı oluşan kıvılcım nedeniyle başlıyor. Tanker tamamen dolu. Şu anda soğutma çalışmaları yapılıyor. Tankerdeki gazın yanarak bitmesini bekliyoruz. Yangın bölgesine doğrudan müdahale etmiyoruz. Zira bu kez yangının daha çok büyüme ihtimali ortaya çıkar'' dedi.


Bu arada, Yeşilköy Tren İstasyonuna yaklaşık 150 metre mesafede tren raylarının altından geçen alt geçitte yanmaya başlayan 34 UFC 66 plakalı LPG tankerine çok sayıda itfaiye ekibince müdahale ediliyor.


Polis ekipleri de herhangi bir patlama ihtimaline karşı bölgeyi güvenlik çemberine aldı.


GÖRGÜ TANIĞI: "TRENİN GEÇMESİNDEN 5 DAKİKA SONRA BÜYÜK BİR PATLAMA SESİ DUYDUM''


 Yeşilköy'de LPG tankerinde çıkan yangın öncesi patlamaların olduğu öne sürüldü.


Yeşilköy Tren İstasyonuna yaklaşık 150 metre mesafede rayların altından geçen alt geçitte yanmaya başlayan 34 UFC 66 plakalı LPG tankerine itfaiye ekiplerinin müdahalesi sürüyor.


Bu arada, görgü tanıklarından Murat Cebe, ''evinde otururken bir trenin geçmesinden yaklaşık 5 dakika kadar sonra büyük bir patlama sesi duyduğunu'' belirterek, ''Dışarı çıktım, tanker yanıyordu. Daha sonra da 2 patlama daha oldu. Büyük bir facia atlatıldı'' dedi.


Gül Göktepe ise ''Önce çok yoğun bir patlama sesi duyduk. 5 dakika sonra ikinci patlama oldu. Daha sonra bir patlama daha oldu. İlk itfaiye ekibi 10 dakika kadar sonra geldi ve müdahale etmeye başladı. Sağlık görevlilerine de haber verdik. Tankerin şoförünü görmedik ama duyduğuma göre araçtan atlayıp uzaklaşmış. Çok ucuz atlatıldığını düşünüyorum'' diye konuştu.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler