YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Yeşil'i araştırırken oğlumun burnunu KIRDILAR
Yerlikaya: Yeşil Emniyet Müdürü'nün koltuğuna oturdu
'Yeşil'i araştırırken oğlumun burnunu KIRDILAR
16 Mayıs 2009 / 09:20 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

'Yeşil'i 1989'dan beri tanıyan CHP'li Sinan Yerlikaya, 'Onun hakkında uzun süre araştırma yaptığım için 2000'de oğlumun burnunu kırdılar, kızımı da tehdit ettiler' dedi.Tunceli eski milletvekili, CHP Parti Meclisi üyesi Sinan Yerlikaya, oğlu Murat Yıldırım'ın yazdığı kitapla Türkiye'nin gündemine oturan 'Yeşil'i yakından tanıyan isimlerden biri. 'Yeşil'in Tunceli-Elazığ-Bingöl bölgesinde bulunduğu 1989 ile 1992 yılları arasındaki faaliyetleriyle ilgili Yeni Şafak'a bildiklerini anlatan Yerlikaya, "Ben Tunceli'de avukatlık yapıyordum. Herkese bir korku salmıştı. Çarşıya çıktığı zaman çarşı boşalırdı" dedi.


'ELİMDE KASETLER VAR' DEDİ


Yerlikaya, Yeşil ile en son 1997 tarihinde Ankara'da telefonla görüştüğünü söyledi. Yerlika'ya Ömer Lütfi Topal'ın 10 milyon yatırdığı hesabın 'Yeşil'e ait olduğunu açıkladıktan sonra 'Yeşil'in CHP Genel Merkezi'ni aradığını söyledi. Yerlikaya görüşmede Yeşil'in "Bana 'Kimse beni harcayamaz. Eğer beni harcarlarsa bir çok kasetim var ve güvenilir yerdeler. Bana bir şey olursa bunlar piyasaya verilecek' dediğini aktardı. Yeşil'le Gölbaşı'ndaki bir rastaurantın yanında buluşmak için anlaştığını anlatan Yerlikaya, 'Ancak oraya gittiğimde bazı arkadaşlarım yanımda olduğu için görüşmeye gelmedi" diye konuştu.


OĞLUMUN BURNUNU KIRDILAR


Yeşil'in Ankara'daki günlerinde kendisine baskı yaptığını söyleyen Yerlikaya, "Onunla ilgili sürekli araştırma yaptığım için beni çok kez tehdit ettiler. 2000 yılların başında benim oğlumun burnunu kırdılar. Kızımı sürekli arıyorlardı tehdit ediyorlardı. Oğlumun burnunu kıran da, kızımı taciz edenler de Yeşil'in adamlarıydı. 'Yeşil' ölmedi, yaşıyor" dedi.


İlk kez emniyette görüştüm


Yerlikaya, Yeşil'le ilk ilk görüşmesini şöyle anlattı: "Ovacık Emniyet Müdürlüğü'nde 'Yeşil'le görüştüm. Yeşil Emniyet Müdürü'nün koltuğuna oturdu. Bana dedi ki 'Benimle görüşmek istemişsin. Söyle bakayım ne istiyorsun?' Ben de köylülere eziyet ettiğini, PKK'yı şehirde köylüler içinde değil dağda aramasını söyledim. Bana 'Herkes PKK'ya yardım ediyor" dedi. Ben buna karşı çıkınca "Bak sen çok konuşuyorsun' dedi. Ben buna itiraz edince 'Tamam söyle bakayım ne istiyorsun. Gitmemi mi istiyorsun. İşte yarın gidiyorum' dedi. Gerçekten de sonraki gün burayı terk ettiğini duydum."YENİŞAFAK


İLGİLİ HABERLER İÇİN TIKLAYIN

  15.05.2009


Gazetedeki GİZLİ ayrıntıya son nokta konuldu!


Detay


  15.05.2009


Savcılık 'Yeşil' gibi kayıp olan CD'nin PEŞİNDE


Detay


  14.05.2009


Atatürk büstünü kırdığı için sürgüne gönderildi


Detay


  14.05.2009


D.Bakır savcılığı 'Yeşil CD'si için düğmeye bastı


Detay


  14.05.2009


İçişleri Bakanı Beşir Atalay'dan Yeşil açıklaması


Detay


  14.05.2009


Yılan hikayesine dönen soru: Yeşil yaşıyor mu?


 Detay


 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler