YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yeni bir Özden Örnek skandalı
Yeni bir Özden Örnek skandalı
Yeni bir Özden Örnek skandalı
17 Temmuz 2008 / 10:24 Güncelleme: 17 Temmuz 2008 / 00:00


'Darbe Günlükleri yle gündemden düşmeyen emekli Deniz Kuvvetleri Komutanı Özden Örnek in ismi yeni bir skandalla gündemde. Konu bu kez oğlu.


Oramiral Örnek in yönetmen oğlu Tolga Örnek in yapımcılığını ve yönetmenliğini yaptığı GELİBOLU adlı film bu sefer skandalın odağında.


TÜMAMİRAL KUTLUK VE ORAMİRAL ÖZDEN ÖRNEK BAĞI


Ancak şimdi ortaya Tolga Örnek in filmiyle ilgili yeni skandal belgeler internet ortamında yayınlanıyor. Belgeler Dönemin Çanakkale Boğaz Komutanı Tüma. Ali Deniz Kutluk üzerinde yoğunlaşıyor.


BÜTÜN BELGELER İNTERNETTE


İddiaya göre, Tolga Örnek Gelibolu filmini çekerken, Tümamiral Ali Deniz Kutluk la çok sıkı bir ilişkiye girdi. İşte ikilinin bu ilişkilerini belgeleyen tüm mail trafiği şuan internet ortamında yayınlanmış durumda.


Maillerden gönderilen karşılıklı bilgilere bakıldığında, Tolga Örnek filmini çekerken Tümamiral Ali Deniz Kutluk un emrindeki bütün devlet imkanlarından faydalandı.


Bunun karşılığında da Tümamiral Kutluk, hızlı bir terfi sürecine girdi. Bu süreçte Deniz Kuvvetleri nin önce iki numarası sonra ise komutanı olan Oramiral Örnek in bu hızlı terfide rolü olduğu iddia ediliyor.


KİMSE BÖYLE TERFİ EDEMEDİ


İnternet ortamından gelen belgelerde iddia edildiğine göre; Oramiral Örnek in oğlundan hiçbir yardımı esirgemeyen Tümamiral Kutluk, bu performansı sayesinde Deniz Kuvvetleri tarihinde görülmeyen atamaların baş aktörü oldu.


Tüma Kutluk, şu ana kadar Çanakkale Boğaz Komutanlığı yapmış amirallerden hiç biri Ankara ya atanmamışken, Deniz Kuvvetlerinin teamüllerine aykırı olarak bir yıl sonra 2004 Ağustos un da DZKK Plan Prensipler Başkanı olarak atandı. Hatta bununla da kalınmamış ve yeni görevine atanalı sadece 4 ay geçmesine rağmen Belçika da açılan yeni bir amiral kadrosuna tefrik edildi.


Belgelerde iddia edildiğine göre; Aslında Deniz Kuvvetlerinin geleneklerine aykırılık Tümamiral Kutluk için bir ilk değildi, çünkü Tümamiral Kutluk 2001 2003 yılları arasında Tuğamiral iken yaptığı Karadeniz Bölge Komutanlığı görevinden terfi ederek Tümamiral olan ve Çanakkale Boğaz Komutanlığına atanan şu ana kadarki tek kişiydi.


İKİ AİLENİN İLİŞKİLERİ VE MAİL TRAFİĞİ


İnternet ortamına konan belgelerde, Tümamiral Kutluk ile Tolga Örnek in arasındaki mail trafiği sayfa sayfa yeralıyor. Maillerde sözkonusu belgeselin adeta fahri prodüktörü Tümamiral Kutluk olduğu ortaya çıkıyor. Zaten sözkonusu maillerden birinde Tolga Örnek in şöyle dediği iddia ediliyor: İsteklerimin sonsuz olduğunu biliyorum ama artık ben herkese sizin filmin fahri prodüktörü olduğunuzu söyledim


Kutluk ve Örnek aileleri arasındaki komin ilişkiler


Ali Deniz Kutluk un Tolga Örnek le sıkı ilişkilerinin yanında, Tümamiral Kutluk un kızı Nil Alev Kutluk da halen Oramiral Özden Örnek in diğer oğlu Burak Örnek in Huzur Mahallesi Oyak Sitesi nde bulunan evinde kiracı çıktı. Bununla ilgili belgeler de internet ortamında yayınlanıyor.


ÇANAKKALE YE ATAMA TESADÜF MÜ?


Tümamiral Kutluk un Çanakkale ye atanması ile Toga Örnek in Çanakkale de yapılan belgesel çekiminin aynı döneme denk gelmesinin tesadüf olup olmadığı da tartışma konusu.


Tümamiral Kutluk, film çekimi biter bitmez Ankara ya atanması ve göreve başladıktan 4 ay sonra da sürpriz bir şekilde yurtdışına gönderilmesinin de tesadüf olmadığı iddialar arasında.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler