YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yattığı hastanede şok olay
Ergenekon tutklusu Levent Ersöz'ün tedavi gördüğü bölümde silahlı şahıs yakalandı
Yattığı hastanede şok olay
20 Aralık 2009 / 08:07 Güncelleme: 20 Aralık 2009 / 08:10

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nin, Ergenekon tutuklu sanığı Emekli Tuğgeneral Levet Ersöz'ün tedavi gördüğü İç Hastalıkları Bölümü'nde üzerinde biri kuru sıkı olmak üzere 2 silah bulunan bir kişi kovalamaca sonucu yakalandı. Görgü tanıkları şahsın "Albayım" dediğini iddia etti. Şahsın kaçarken çevreye ateş etmesi sonucu öğrencilerin yaşadığı bir evin camına da kurşun isabet etti.

İddiaya göre, dün saat 22.00 sıralarında Ergenekon tutuklusu Emekli Tuğgeneral Levet Ersöz'ün tedavi gördüğü İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi İç Hastalıkları Bölümü'nde dolaşan bir kişiden şüphelenen güvenlik görevlileri kim olduğunu öğrenmek için şahsa yaklaştı. Şahıs güvenlik görevlilerinin kendisine yaklaştığını görünce kaçmaya başladı. Kaçarken de belinden çıkardığı silahla etrafa ateş etti.

Güvenlik görevlileri şahsı hastane çıkışana kadar kovaladı. Burada bekleyen taksicilerin de yardımı ile şüpheli şahıs yakalandı. Daha sonra hastanenin polis noktasına götürülerek polise teslim edildi. Şahsın rastgele açtığı ateş sonucu hastanenin karşısında bulunan bir öğrenci evinin camına da kuurşun isabet etti. Kurşun, Endüstri Mühendisliği Bölümü'nde okuyan Murat Dokgöz'ün yattığı odanın camını deldi. Dokgöz olayı şöyle anlattı: "Olay sırasında içeride uyuyordum. Cama taş atıldığını sandım. Kontrol ettiğimizde cama kurşun isabet ettiğini anladık. O sırada dışardan da sesler geliyordu."
 Şüphelinin yakalanmasında yardımcı olan taksiciler de olaya ilişkin şunları söyledi: "Hastanede güvenlikçiler şüphelenip kim olduğunu öğrenmek istemiş. Şahıs da kaçarak etrafa ateş etmeye başlamış. Buraya kadar kovaladılar. Bizde burada önünü kestik. Yere düşünce yakaladık. Albay olduğunu söylüyorlar."
 Polis tarafından gözaltına alınan şüphelinin sorgusu sürüyor.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler