YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yangını söndürmek için 5 ilden takviye istendi
Yangını söndürmek için 5 ilden takviye istendi
Yangını söndürmek için 5 ilden takviye istendi
24 Ağustos 2008 / 10:59 Güncelleme: 24 Ağustos 2008 / 00:00

Muğla’nın Özlüce Köyü yakınlarındaki orman yangını gece boyunca sürdü ve söndürme çalışmaları günün ağarmasıyla birlikte yeniden başladı. Alevler büyük ölçüde kontrol altına alınırken, 150 hektar orman yandı.


Muğla’nın Merkez ilçesine bağlı Yılanlı mevkisinde dün öğleden sonra başlayan yangın, ekiplerin yoğun mücadelesine rağmen Özlüce Köyü Köseler mevkisine de sıçradı. Şiddetli rüzgar nedeniyel kontrol altına alınamayan yangın, gece boyunca sürdü.
Haberin devamıGünün ağarmasıyla birlikte yangına, havadan müdahaleye de başlandı. Alevlere 7 helikopter, 850 orman işçisi ve 84 arazözle müdahale ediliyor.


Yangın bölgesine Muğla, Yatağan, Dalaman ve Ortaca’dan çok sayıda itfaiye ve arazöz takviye ekip istendi. Arazinin engebeli yapısı, söndürme çalışmalarını güçleştiriyor.


İKİ ARAZÖZ ALEVLER ARASINDA KALDI
Yangına müdahale eden orman işçilerinin kullandığı iki arazöz, alevlerin arasında kaldı. Bir arazöz tamamen yanarken, bir arazözde hasar oluştu. Arazözlerde bulunan 10 işçi ise alevlerden güçlükle kurtuldu. Bu sırada dumandan zehirlenen bir orman işçisi ambulansla hastaneye kaldırıldı.


Alevler karaçam ağaçlarının kabuklarının yanarken çevreye sıçrama özelliği nedeniyle yayıldı. Yangının, yıldırım düşmesi sonucu çıktığı açıklandı.


Muğla’nın Milas ve Aydın’ın Bozdoğan ilçelerinde dün çıkan orman yangınları söndürülmüştü.
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler