YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Veli Küçük’ten, Karadayı’ya sitem, Kıvrıkoğlu’na da ‘korkak’ suçlaması
Veli Küçük’ten, Karadayı’ya sitem, Kıvrıkoğlu’na da ‘korkak’ suçlaması
Veli Küçük’ten, Karadayı’ya sitem, Kıvrıkoğlu’na da ‘korkak’ suçlaması
24 Ocak 2009 / 12:07 Güncelleme: 04 Şubat 2009 / 00:00

JİTEM Kurucusu ve Ergenekon Terör Örgütü sanığı Emekli Tuğgeneral Veli Küçük, kendisi hakkında, ‘O adamı tanımıyorum’ diyen Genelkurmay eski Başkanı Org. İsmail Hakkı Karadayı’ya gönderdiği mektupta, “Emekli oluncaya kadar emrinizde çalıştım. ‘O adam’ lafını sürçülisan kabul ediyorum” siteminde bulundu. Küçük, E. Org. Kıvrıkoğlu için de ‘korkak’ ve ‘komplocularla aynı safta olmak’ göndermeleri yaptı.


Mektubu avukatı aracılığıyla habercilere gönderen Veli Küçük, eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı’nın “Veli Küçük denen o adamı tanımam” yönündeki açıklamasına cevap verdi.


Küçük mektupta şunları yazdı: “Komutanım, gazetelerde beyanınızı okudum. Ben 1996’da Jandarma Genel Komutanlığı kadrosundan sınıf subayı olarak terfi ettim ve tuğgeneral oldum. 2000’de emekli oldum. Siz emekli oluncaya kadar emrinizde çalıştım. Bu vatana kanıyla, canıyla hizmet veren şerefli, onurlu, gururlu ve emekli Jandarma Tuğgeneral Veli Küçük’üm. Sürçülisan olarak kabul ediyorum, ‘O adam’ değilim. Saygılarımla arz ederim.”“KIVRIKOĞLU, KORKAK VE KOMPLOCULARLA AYNI SAFTA”
Kızı ve avukatı Zeynep Küçük aracılığıyla açıklamalarda bulunan Veli Küçük, Genelkurmay eski başkanı Hüseyin Kıvrıkoğlu’nun kendisi hakkındaki açıklamalarına ve ‘müfteri’ Tuncay Güney’in konuşmalarına üzüldüğünü belirterek, “Bu komplo karşısında korkmak, kişisel kaygı ve saiklerle tepkisiz kalmak, dolaylı olarak destek vermek ve komplo sahipleriyle aynı safta olmaya eşdeğerdir. Dönem, bireysel endişeleri aşarak vatanın ve Cumhuriyetin çıkarlarını gözetme dönemidir” dedi.


Kıvrıkoğlu'nun ilginç Ergenekon yorumu: izleyin


 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler