YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Valinin eşi kırmızıda geçirdi, Ordu karıştı
Valinin eşi kırmızıda geçirdi, Ordu karıştı
Valinin eşi kırmızıda geçirdi, Ordu karıştı
18 Mart 2008 / 10:19 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Ordu Valisi'nin eşinin "Trafik ışıklarında durma" dediği şoförü kaza yaptı. 15 bin YTL'lik hasarda sürücü yüzde 100 kusurlu bulundu. Bu hasarı kimin karşılayacağı tartışma konusu oldu..


Star gazetesinin haberine göre Ordu Valisi Said Vakkas Gözlügöl'ün eşi diş hekimi Dr. Bernar Gözlügöl'ü taşıyan Valiliğe mahsus aracın aralık ayında yaptığı kaza, tartışma yaratı. İddiaya göre yanında bir polis memuruyla yola çıkan Dr. Gözlügöl, şoföre "Hızlı git, ışıklarda durma" dedi. Şoför, kavşakta kırmızı ışıkta geçince bir kamyonete çarptı. Kazayı her iki araçtakiler hafif sıyrıklarla atlattı. Trafik ekipleri tarafından tutulan kaza raporunda ise Bernar Gözlügöl'ü taşıyan otomobilin kırmızı ışık ihlali yaptığı ve şoförün yüzde 100 kusurlu olduğu kaydedildi. Kazanın ardından trafik sigortası kamyonetin yaklaşık altı bin YTL hasarını karşıladı. Ancak kaskosu olmayan Ordu Emniyet Müdürlüğü'ne ait otomobilin tamiri için Emniyet Genel Müdürlüğü'nden ödenek istendi. Emniyet Genel Müdürlüğü ise kırmızı ışık ihlali nedeniyle kusurun şoförde olduğunu gerekçe göstererek, ödenek talebini reddetti. bu yüzden Emniyet Genel Müdürlüğü, iki müfettiş görevlendirerek kazayla ilgili soruşturma başlattı.


MASRAFI KİM ÖDEYECEK?


Bunun üzerine Valilik, Defterdarlığa araçtaki hasar tespitinin yapılması talimatını verdi. Emniyetin hurdalığında üstü branda ile kapatılarak gizlenen otomobille ilgili Defterdarlık Muhakemat Müdürlüğü'nün hazırladığı bilirkişi raporunda yaklaşık 15 bin YTL'lik hasar olduğu belirtildi. Hurdalıkta bekletilen otomobilin tamirinin devletin kasasından çıkacak parayla yapılıp yapılmayacağı merak konusu oldu. Bu gelişmeler yaşanırken Valilik, Bernar Gözlügöl'e başka bir araç tahsis etti. Kazanın ardından şoför Yılmaz Uzunlar, daha önce görev yaptığı İl Özel İdaresi Müdürlüğü'ne gönderildi.


İKİ YILDA SEKİZ ŞOFÖR DEĞİŞTİ


Valilik, Bernar Gözlügöl’e başka araç tahsis etti. Gözlügöl’ün Ordu’da iki yılda sekizinci kez şoförünü değiştirdiği belirtildi.
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler