YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Tuncay'ı alırsanız kurtulamazsınız'
İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Aykut Cengiz Engin'e ait olduğu iddia edilen ses kaydında, Ergenekon savcıları Tuncay Özkan'ı gözaltına almamaları konusunda tehdit ediliyor. Engin, savcıları, "İstifa etseniz de kurtulamazsınız" diye uyarıyor.
'Tuncay'ı alırsanız kurtulamazsınız'
04 Mayıs 2010 / 08:47 Güncelleme: 04 Mayıs 2010 / 08:50

İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Aykut Cengiz Engin'e ait olduğu iddia edilen bir ses kaydı daha dün internet sitelerine düşü. Ses kaydında, Aykut Cengiz Engin olduğu ileri sürülen kişi, Ergenekon tutuklusu Tuncay Özkan'ın gözaltına alınmaması için Ergenkon savcılarına talimat yağdırıyor.

İSTİFA ETSENİZ DE..

Sonsayfa.com adlı internet sitesinde yayınlanan iki dakikalık ses kaydında Aykut Cengiz engin olduğu iddia edilen kişi, karşısındakilere Tuncay Özkan ve generallere kesinlikle dokunmamaları gerektiğini şu çırpıcı ifadelerle anlatıyor: "Bu Tuncay Özkan bilmem orgeneraller morgeneralleri, yani bu en tehlikeli konular bunlar. Sakın gözaltına alarak tutuklayarak işlem yapmayın. İstifa etseniz bile kurtulamazsınız, bu bakımdan kurumlarınızı yargıyı, koruyacağız, aman onlara zarar verecek bir şeyde bulunmayınız. Bu cumhuriyet mitingleri büyük hassasiyet yarattı, (Tuncay Özkan) falan bunlar çok önemli adamlar. Onu bir almaya malmaya kalktığınız zaman Türkiye'nin altını üstüne getirirsiniz."

Kayıtta Aykut Cengiz Engin'e ait olduğu öne sürülen kişi, Tuncay Özkan ve generalleri dokunmanın çok tehlikeli olduğunu belirtirken "İlhan Selçuk olayı molayı hiç yani yanında solda sıfır kalır" diyor. Subaylara kesinlikle bulaşılmamasını söyledikten sonra sözleriuni şöyle sürdürüyor: "Bak sakın bu Tuncay'ı , o emekli orgeneralleri, bilmem emekli yüksek rütbeli subayları hani Veli Küçük kimse ordu mordu bir şey demedi. Neden bir şey demedi? Veli Küçük ta 10-15 seneden beri bizim Susurluk soruşturmasından beri pisliklerle adı geçen yok mafya ile adı geçen, yok Susurluk'la adı geçen bir adam. Şimdi bak dediğim gibi bu konuya çok dikkat edin, yani bunun sonu da yok, önü de yok, emekliye de ayrılınsa istifa edilse yok. Şu dediğim kişileri asla gözaltına alarak operasyon yapmayın."

'KAYITLAR DÜZMECE'

İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Aykut Cengiz Engin, kendisine ait olduğu söylenen ses kaydının düzmece olduğunu öne sürdü. "Tamamen yalan, tamamen düzmece" diyen Engin, kayıttaki sesin kendisine ait olmadığını söyledi. "Kayıttaki ses benimkine benziyor mu?" diye soran Engin, birçok kişinin kendisini arayıp 'Ses seninkine benzemiyor' dediğini aktardı. Engin, kaydı yayınlayan internet sitesiyele ilgili hukuki işlem başlatacağını da sözlerine ekledi. (Yeni Şafak)

kim bu adam?
 // cengiz
Bu adam kim olduğunu sizce de belli etmedi mi? Derhal görevden el çektirtilmeli. Adalet bakanlığı yandaş savcı hakkında soruşturma açmalıdır....
03 Eylül 2010 09:35
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler