YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tuncay Güney, kendisine binbaşı süsü verip, Veli Paşa gönderdi, dedi
Tuncay Güney, kendisine binbaşı süsü verip, Veli Paşa gönderdi, dedi
Tuncay Güney, kendisine binbaşı süsü verip, Veli Paşa gönderdi, dedi
30 Aralık 2008 / 08:15 Güncelleme: 30 Aralık 2008 / 00:00

Ergenekon sanığı Semih Gülaltay, Güney'in binbaşı süsü vermiş olarak kendisini cezaevinde ziyaret ettiğini ileri sürdü.İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'ndeki salonda görülen duruşmada, bu davanın tutuksuz sanığı olan, ancak başka suçtan tutuklu bulunan Semih Tufan Gülaltay'ın çapraz sorgusu yapıldı.


Ergenekon’un beyni


Gülaltay, MİT Kontrterör Dairesi eski Başkanı Mehmet Eymür'ün bu davayı beyanlarıyla ve emniyetteki bağlantılarıyla başlatan ve yönlediren kişi olduğunu söyleyerek, "Mehmet Eymür ve kadrosu bu mahkemenin aradığı küresel örgütün beyin kadrosudur. Eymür ve kadrosunun işlediği cinayetlerle ilgili milyonlarca belge internette mevcuttur" dedi.


Gülaltay, 'Yeşil' kod adlı Mahmut Yıldırım ile ilgili de çarpıcı açıklamalarda bulundu. Yeşil'i Mahmut Yıldırım olarak tanıdığını söyleyen Gülaltay, "Yıldırım, Mehmet Eymür'ün yoldan çıkmış biri olduğunu söylemişti. Muhtemelen Eymür onu da takip ettirdiği için aramızdaki münasebetten rahatsız oldu. Arnavutköy'de bir restoranda buluşacaktık. Ankara'dan yola çıktı. O gece kayboldu. O geceden sonra kimse kendisinden haber alamadı. Eymür'ü kim deşifre ettiyse, hep şaibeli bir şekilde ölmüş, Mahmut Yıldırım gibi cenazesi bulunamamıştır. Bu kadar kirli bir adam benimle ilgili ifade veriyor" diye konuştu.


“Küçük onu ciddiye almadı”


Gülaltay, emekli Tümgeneral Veli Küçük ile yargılama sırasında yaptığı görüşmelerde, Küçük'ün kendisine, Tuncay Güney'in cezaevine gittiğinden haberi olmadığını belirttiğini söyledi. Gülaltay, "Veli Küçük, bu adamı ciddiye almadığını belirterek, bunda bir komplo olduğunu belirtmişti" dedi. Gülaltay, savcının sorusu üzerine, resmi istihbarat kurumlarında görev almadığını söyledi.


Tuncay’ın elleri manikürlüydü


Gülaltay'a, Tuncay Güney'in kendisini Yozgat Cezaevi'nde tutuklu bulunduğu sıradaki ziyareti soruldu. Gülaltay, Tuncay Güney'in binbaşı sıfatıyla kendisini cezaevinde görmeye geldiğini anlattı.


Gülaltay, "Tuncay Güney, Yozgat Cumhuriyet Başsavcısı'ndan özel izin almış, cezaevi savcısının refaketiyle geldi. Görevli Binbaşı olarak geldiğini söylediler. Binbaşı olacak yaşta değildi, bu nedenle şüphelendim. Devre arkadaşlarını, kimleri tanıdığını sordum. Veli Küçük tarafından gönderildiğini söyledi. Özel Harpçi olduğunu söylüyordu. Ancak elleri manikürlüydü. Sert konuştum gitti" dedi. BUGÜN

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler