YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tekin, Danıştay saldırısı öncesi 64 SMS ÇEKMİŞ
Mesajları sabaha karşı çekmiş
Tekin, Danıştay saldırısı öncesi 64 SMS ÇEKMİŞ
09 Mayıs 2009 / 09:04 Güncelleme: 09 Mayıs 2009 / 00:00

Ergenekon davasının tutuklu sanığı emekli Yüzbaşı Muzaffer Tekin'in, Danıştay saldırısından yaklaşık 9 saat önce eski Özel Harekat Dairesi Başkanvekili İbrahim Şahin'den gelen bir mesajı 64 kişiye ilettiği ortaya çıktı.


Davanın dün görülen 83. duruşmasında, daha önce savunma ve sorguları tamamlanan sanıklar mahkeme heyeti huzurunda yeniden sorgulandı. Bu uygulamanın Danıştay ve Ergenekon davalarının birleştirilip birleştirilmeyeceğine yönelik kararın açıklanacağı zamana denk gelmesi dikkat çekti. Tutuklu sanıklardan Muzaffer Tekin, Oktay Yıldırım ve Mehmet Demirtaş, mahkeme heyetinin sorularını yanıtladı. 'Danıştay saldırısının öncesinde sabaha karşı saat 01.00-01.50 arasında telefonundan 64 mesaj çekilmesinin nedeninin sorulması' üzerine Muzaffer Tekin, şunları söyledi: "Gece zannedersem İbrahim Şahin'den bir mesaj gelmişti. Mesajda 'Yine mor dağlara duman çöküyor. Dumanı o dağlarda kalanlar bilir' yazıyordu. Çok hoşuma gittiği için 64 arkadaşıma gönderdim. Danıştay saldırısının bir gece öncesine gelmesi ise bir tesadüf olmuştur."


Eski Özel Harekat Dairesi Başkanvekili İbrahim Şahin'le bağlantısı da gündeme geldi. 1999 yılında bir arkadaşının vesilesiyle şahsen tanıştığını bildirdi. Tekin, "Vatansever birinsandır. Ölene kadar arkasında olacağım." dedi. İbrahim Şahin, Danıştay saldırısı sonrasında gözaltına alınan Tekin serbest bırakıldığında karşılamaya gidenler arasında yer almıştı. Tekin, Danıştay saldırısını gerçekleştiren Alparslan Arslan'ı en son saldırıdan 1,5 yıl önce gördüğünü ileri sürdü. Sabancı cinayetinde ismi geçen Yüzbaşı Hüseyin Pepekal'ın 1984 senesinde emekliliğine neden olan öğrencilerden biri olduğunu anlattı. ZAMAN


2 dava birleşti, Danıştay katili Ergenekon sanığı           DETAY

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler