YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Tehditlerden yılsaydım bu işlere girmezdim"
"Tehditlerden yılsaydım bu işlere girmezdim"
"Tehditlerden yılsaydım bu işlere girmezdim"
21 Ocak 2009 / 17:34 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Avukatlık bürosu, kimliği belirsiz kişilerce basılan Meclis Susurluk Komisyonu Başkanı Mehmet Elkatmış, masasına bırakılan kağıtta yazan 'sesini kes' mesajını ciddiye almadı. "Tehditlerden yılsaydım bu işlere girmezdim.


Böyle bir görev almazdım." diyen Elkatmış, Ergenekon soruşturması kapsamında gündeme gelen Encümen-i Daniş konusunda da ilginç bir iddiada bulundu. Fazilet Partisi eski milletvekili Elkatmış, Encümen-i Daniş ismini daha önce duymadığını ancak bu tür toplantıların yapıldığından haberdar olduğunu belirtti. Elkatmış, şu görüşü dile getirdi: "Türkiye'de gizli kapaklı bir şey yok. Her şey alenen yapılıyor. Susurluk araştırmasında birtakım engellemeler oldu. Bunu başından beri söylüyoruz. Bilgiler saklandı. Batı Çalışma Grubu vardı. Terör estiriyordu. Batı Çalışma Grubu'nun uzantıları, başka bir şekilde devam etti. Encümen-i Daniş de diyebilirsiniz, başka bir şey de diyebilirsiniz. En son Ergenekon'a geldik dayandık."


Ankara'daki avukatlık bürosunun basılmasını gazetecilere değerlendiren Meclis Susurluk Komisyonu Başkanı Mehmet Elkatmış, herhangi bir zorlamanın bulunmadığını kapının çok profesyonelce açıldığını kaydetti. Susurluk-Ergenekon bağlantısına yönelik açıklamalarının birilerini rahatsız ettiğini kaydeden Elkatmış, "Bir yazı bırakılması bir mesaj veriyor. Muhtemelen ilişkili olduğunu düşünüyorum. Susurluk-Ergenekon ayrı bir şey değil. Hukukun dışına çıkılması gayri meşru işlerin yapılmasıdır." diye konuştu.  Zaman


Mehmet Elkatmış'a şüpheli not: SESİNİ KES! 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler