YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Söyleyecek sözünüz varsa bize söyleyin
Söyleyecek sözünüz varsa bize söyleyin
Söyleyecek sözünüz varsa bize söyleyin
08 Mart 2008 / 07:42 Güncelleme: 00 0000 / 00:00


Muhalefetin kara harekatının bitişi ile ilgili askere yöneltilen eleştirilere sert cevap veren Başbakan Erdoğan, 'Talimat aldılar iddialarını kanıtlayın siyasi elbisemi çıkarırım” dedi. Başbakan Erdoğan'ın cuma namazı kıldığı sırada eşi Emine Erdoğan ve Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, bazı merkezlerdeki halı kilim atölyelerini hizmete açtı. Emine Erdoğan ve Nimet Çubukçu, Uşak el halılarını da inceledi.


Başbakan Tayyip Erdoğan, muhalefetin ABD'nin talimatı sonucu kara harekatına son verildi eleştirilerine tepki göstererek, 'Talimat aldılar iddialarını kanıtlayın biz de siyaset elbisesini çıkartırız' dedi. Uşak Atatürk Spor Salonu'nda toplu açılış törenine katılan Erdoğan, muhalefet partileri ile Türk Silahlı Kuvvetleri arasındaki polemiğe dikkat çekerek, 'Söyleyecek bir şeyleri varsa bunu bize söylesinler, soracak bir şey varsa bize sorsunlar' dedi. Erdoğan, "Bizim verdiğimiz cevaba inanmıyorsun, Genelkurmay Başkanım konuşuyor inanmıyorsun. Kardeşim o zaman sen kime inanıyorsun? Paşam bir şey söyledi. Dedi ki ben bu elbiseyi çıkarırım. Bu kadar iddialı bir şey. Değerli kardeşlerim bakınız aynı şeyin değişik versiyonunu da ben kullanıyorum. Tüm açıklamaların dışında kimse bizi ABD'den talimat alan olarak, kimse bizi şundan bundan talimat alan olarak nitelendiremez. Bizde siyaset elbisesini çıkartırız. Bu kadar iddialı konuşuyorum" dedi.


DEVLET KATİLİ AFFETMEZ


Erdoğan af iddiaları ile ilgili olarak da, “Af yok, suç işleyen cezasını çeker. Devlet katili affetme yetkisine sahip değildir. Katili affetme yetkisi maktülün varislerine aittir. Yoksa haksızlık olur, zulüm olur. Bizim buna da yetkimiz yok. Böyle bir yasa olursa da haksızlık olur" dedi.


Üç çocuk sahibi olun


Uşak'ta kadınlar günü nedeniyle bir etkinliğe katılan Erdoğan, "Dün akşam bir televizyon kanalında bir konuşmacıyı dinledim. 'Şartlı nakit transferi doğumu teşvik içindir.' diyor. Bu tuzaklara sakın düşmeyin. Bu genç nüfusumuzu korumalıyız. Nüfusumuzun azalmasını istemiyorsanız, bir ailenin en az 3 tane çocuğu olmalıdır" dedi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler