YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Soğuk ve kar yağışlı hava Trakya'da etkili
Soğuk ve kar yağışlı hava Trakya'da etkili
10 Şubat 2008 10:22
Soğuk ve kar yağışlı hava Trakya'da etkili


Soğuk ve kar yağışlı hava Trakya'da etkili.. Bazı yerlerde karla karışık yağmur görülürken Gelibolu-Keşan yolunun Korudağ mevkisinde etkili kar yağışı var. Karayolarında son durum: Gelibolu-Keşan yolunun Korudağ mevkisinde etkili olan kar yağışı nedeniyle, Çanakkale'den İstanbul yönüne gidecek araç sürücüleri zincir ve takozsuz trafiğe çıkmamaları konusunda uyarılıyor. Sabaha karşı başlayan yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle, Karayolları Bölge Müdürlüğü ve Gelibolu Bölge Trafik Müdürlüğü ekipleri, yolun ulaşıma kapanmaması için yoğun çaba sarf ediyor. Yolda ulaşım kontrollü olarak sağlanıyor. Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, Çanakkale'den İstanbul yönüne gidecek otobüs, kamyon ve otomobil sürücülerini zincirsiz ve takozsuz trafiğe çıkmamaları konusunda uyarıyor.


GÖKÇEADA VE BOZCAADA'YA DENİZ ULAŞIMI YAPILAMIYOR


Çanakkale ve Kuzey Ege'de etkili olan poyraz nedeniyle, Gökçeada ve Bozcaada'ya deniz ulaşımı yapılamıyor. Zaman zaman hızını artıran fırtına nedeniyle bu sabah saat 07.00'daki Bozcaada-Geyikli ve saat 10.00'da yapılması gereken Geyikli-Bozcaada araba vapuru seferleri iptal edildi. Öte yandan, Gökçeada-Kabatepe arasındaki araba vapuru seferleri de hava muhalefeti nedeniyle 3 gündür yapılamıyor. Yetkililer, Çanakkale-Eceabat ve Gelibolu-Lapseki araba vapuru seferlerinin sürdürüldüğünü kaydettiler.


KARAYOLLARINDA DURUM


Karayollarının bazı kesimlerinde, sürdürülen yapım çalışmaları, deniz tahribatı ve şev (eskimiş yer-bayır) akması nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanıyor. Karayolları Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Menemen-İzmir yolunun Harmanlı kavşağındaki alt geçit yapım çalışmaları dolayısıyla sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor. Çatalzeytin-Türkeli-Ayancık yolu 12. kilometresindeki deniz tahribatı nedeniyle ulaşım tek şeritten, Alaplı-Akçakoca yolunun 4. kilometresindeki şev akması nedeniyle de ulaşım kontrollü sağlanıyor.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler