YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Silopi'de kazılar yeniden başladı
Silopi'de kazılar yeniden başladı
08 Şubat 2010 10:23
Havanın kararmasıyla ara verilen kazılara bu sabah yeniden başlandı

Şırnak'ın Silopi ilçesinden Irak'a açılan Habur'daki faili meçhul kazısı, bu sabah yeniden başladı. Yağmur sebebiyle ara verilen kazı, Silopi Cumhuriyet Savcısı Nazir Kuş'un denetiminde yapılıyor.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başlattığı soruşturma kapsamında, 1990'lı yıllarda Şırnak'ın Silopi ilçesinde bazı kişilerin öldürülmesiyle ilgili olarak Habur Sınır Kapısı Atış Alanı mevkiinde Silopi Cumhuriyet Savcılığı'nca bir süre önce başlatılan keşif çalışmalarından sonra geçen hafta başlatılan ve havanın kararmasıyla ara verilen kazıya bugün yeniden başlandı.
Bu sabah başlanan kazılara Silopi Cumhuriyet Savcısı Nazır Kuş ile Şırnak Barosu Başkanı Nuşirevan Elçi, Avukatlar Kamil Özdemir ve Nazan Birlik katılıyor.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, yurt dışında yaşayan ve bir dönem bölgede tercümanlık yaptığı ileri sürülen Yıldırım Beğler'in basında yer alan iddiaları üzerine başlattığı soruşturma kapsamında Habur Sınır Kapısı'ndaki olumsuz hava koşulları nedeniyle ara verilen kazılar bu sabah yeniden başlandı.

Cihan

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler