YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Silivri'de gazeteciler FACİADAN kıl payı kurtuldu!
Cezaevi aracı habercilerin çadırlarını ezip geçti!
Silivri'de gazeteciler FACİADAN kıl payı kurtuldu!
20 Nisan 2009 / 18:28 Güncelleme: 20 Nisan 2009 / 00:00

Ergenekon davasının görüldüğü Silivri Cezaevinde gazeteciler faciadan kıl payı kurtuldu. Freni patlayan cezaevi aracı basın mensuplarının yayın yaptığı çadırları ezip geçti. Bu sırada yayın yapılmıyor olması sebebiyle facia ucuz atlatıldı. Ancak bu kaza bir başka gerçeği de gün yüzüne çıkardı:  Silivri Cezaevi’nde mahkumlar şoför olarak kullanılıyor.


Silivri Cezaevi Kampüsündeki sağlık kuruluşundan hastanelere sevk edilen mahkumları almak için harekete geçen 10 PL 335 plakalı cezaevi ring aracı freni patlayınca, cezaevinin önündeki basın mensuplarının kullandığı çadırlara daldı. Çadırların o sırada boş olması büyük bir faciayı da önledi. Kısa süre önce Cezaevi Güvenlik Komisyonu tarafından ‘sık sık arıza yaptığından dolayı sevklerde kullanılamaz’ kararı verilen aracın, kampüs içindeki sağlık kuruluşundan mahkumları hastaneye sevk için yola çıktığı belirtildi. Kaza sonrası aracın şoförünün cinayetten 15 yıla hükümlü açık mahkum H.S olduğu öne sürülüyor. Bu durum cezaevinde başka mahkumların da sevk araçlarında şoför olarak kullanıldığı yönündeki iddiaları güçlendiriyor. Aracın Balıkesir Cezaevinden Silivri Cezaevi’ne bir yıl önce takviye olarak gönderildiği belirtiliyor.


Silivri Cezaevi’nde freni patlayan araç basın mensuplarının kullandığı çadırlara dalınca, saklı kalmış bir gerçek de ortaya çıktı. Aracı kullanan kişinin cinayetten 15 yıla hükümlü açık mahkum H.S.olduğu iddia edildi. Cezaevinde açık mahkumların adliye ve hastane sevklerde şoför olarak kullanıldığı, bu yolla cezaevi dışına çıkarıldığı öne sürülüyor.
Öte yandan cezaevi araçlarının bu ne ilk ne de son kazası. Sadece altı ay içinde mahkum sevk ederken 3 aracın yandığı, bir aracın son ön tekerinin patlayarak takla atmaktan son anda kurtulduğu ve sık sık TEM otoyolunda araçların arıza yaptığı öne sürülüyor. Nitekim geçtiğimiz ekim ayında arıza sonucu kaza yapan cezaevi aracında bir uzman çavuş 7 asker yaralanmıştı.


İddialara göre aşırı kullanımdan dolayı araçların arızalarının önüne geçilemiyor ve burum tehlikelere davetiye çıkarıyor.


(Kanalahaber.com /Arif Sorgucu’nun Özel Haberi)


 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler