YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Savcılar neden harekete geçmedi"
"Savcılar neden harekete geçmedi"
"Savcılar neden harekete geçmedi"
02 Şubat 2009 / 17:06 Güncelleme: 02 Şubat 2009 / 00:00

AÇIKLAMALARIYLA ERGENEKON SORUŞTURMASININ BAŞLAMASINDA BÜYÜK ROL OYNAYAN TUNCAY GÜNEY, PEK ÇOK KİŞİNİN İSMİNİ VEREREK ERGENEKONLA BAĞLANTILI OLABİLECEĞİNİ İLERİ SÜRÜYOR.


BU İSİMLERDEN CHP GENEL SEKRETER YARDIMCISI MEHMET SEVİGEN'DEN GÜNEY'E JET CEVAP GELDİ. ERGENEKONLA BİRLİKTE YENİDEN GÜNDEME GELEN SUSURLUK DAVASI DÖNEMİNİN TANIKLARINDAN ESKİ BAŞBAKAN MESUT YILMAZ DA ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR YAPTI. YILMAZ, DERİN DEVLETE ULAŞMA ÇABALARININ KARŞILIĞINI YÜCE DİVAN'DA ALDIĞINI SAVUNDU.


ERGENEKON SORUŞTURMASINDA DERİNE İNİLDİKÇE, AYRINTILAR NETLEŞİYOR.. ÖZELLİKLE GEÇMİŞTE YAŞANAN OLAYLAR YENİDEN SORGULANIYOR...


BUNLARDAN BİRİ DE SUSURLUK DAVASI... ERGENEKON SORUŞTURMASINDA GÖZALTINA ALINAN BAZI İSİMLERİN, SUSURLUK İLE DE İLİŞKİLİ OLMASI KAFALARDA SORU İŞARETLERİNE NEDEN OLMUŞTU.. DÖNEMİN BAŞBAKANI MESUT YILMAZ, KİRLİ BAĞLANTILAR ORTAYA ÇIKTIKÇA HEP, "SUSURLUK DÖNEMİNDE NEDEN GEREĞİ YAPILMADI'" ELEŞTİRİLERİNE MARUZ KALMIŞTI.


YILMAZ, KENDİSİ İLE İLGİLİ ELEŞTİRİLERE YER VEREN, RADİKAL GAZETESİ YAZARI İSMET BERKAN'A BİR MEKTUP GÖNDERDİ. SUSURLUK'UN AYDINLATILMASI İÇİN MİT VE EMNİYET ELEMANLARINDAN ÖZEL BİR ÇALIŞMA GRUBU OLUŞTURDUĞUNU AKTARDI.


MESUT YILMAZ'DAN MEKTUP


“BU GRUP MAFYA İLE MÜCADELEDE VE ELEBAŞLARININ YAKALANMASINDA ÇOK ÖNEMLİ HİZMET YAPTI. SONRA GÜN GELDİ, BU KURUMLARIN BAŞINDAKİ KİŞİLERDEN BİR TALEBİM OLDU. FİLAN KİŞİNİN MAFYA İLE İLGİSİ OLDUĞU İDDİA EDİLİYOR, BU KİŞİ BİR BANKA ALIMI İÇİN BAŞVURDU. BANA ELİNİZDEKİ BELGELERİ VERİN DEDİM. BANA ISRARLA BU KONUDA ELLERİNDE HİÇBİR BELGE OLMADIĞINI SÖYLEDİLER. ÜSTLERİNDEN VE BENDEN SAKLADIKLARI BELGELERİ DAHA SONRA MUHALEFET MİLLETVEKİLİNE VERDİLER. ESKİ BİR MİT MENSUBU WEB SİTESİNDE BU KONUDA EN AZ 20 KASET YAYINLADI. EMNİYETTE DE EN AZ 30–40 KASET OLDUĞU DAHA SONRA MEYDANA ÇIKTI”


DÖNEMİN BAŞBAKANI OLMASINA RAĞMEN, KENDİSİNDEN DE BAZI BİLGİLERİN SAKLANDIĞINI SAVUNAN YILMAZ, SUSURLUK'U AYDINLATMA ÇABASININ YÜCE DİVAN'DA SONA ERDİĞİNİ SÖYLEDİ.


"ÇABAMIN KARŞILIĞI YÜCE DİVAN OLDU"


“MAFYA İLE MÜCADELE PROGRAMINA VE BU YOLDAN MAFYANIN DEVLET İÇİNDEKİ UZANTILARINA ULAŞMA ÇABAMIN KARŞILIĞINI ÖNCE GENSORU DAHA SONRA DA YÜCE DİVANDA YARGILANARAK ALDIM. ELİMDEN GELEN BUYDU DEMİYORUM. AMA ELİMDEN GELENİN BİR KISMINI YAPMAYA BAŞLADIĞIM ZAMAN BAŞIMA GELEN BUYDU”


GEÇMİŞTE YAŞANANLARDAN HESAP SORMADIĞI YÖNÜNDE SUÇLANDIĞINI SÖYLEYEN YILMAZ, "PEKİ SAVCILAR NEDEN HAREKETE GEÇMEDİ?" SORUSUNU SORUYOR.


"SAVCILAR NEDEN HAREKETE GEÇMEDİ?"


“EVET, CEZA KANUNU SUÇA TANIK OLAN KAMU GÖREVLİLERİNE İHBAR ZORUNLULUĞU GETİRİYOR. CUMHURBAŞKANINI, GENELKURMAY BAŞKANLIĞINI, MİT'İ VE EMNİYETİ SAYMAYALIM. PEKİ, YARGITAY CUMHURİYET BAŞSAVCISI VEYA HERHANGİ BİR SAVCI KAMU GÖREVLİSİ DEĞİL Mİ? ONLAR NİÇİN HAREKETE GEÇMİYORLAR? SAVCILARIN HAREKETE GEÇMESİ İÇİN MUTLAKA İHBAR MECBURİYETİ Mİ VAR? ZARAR GÖRDÜGÜNÜ DÜŞÜNEN HERHANGİ BİR VATANDAŞ BİLE YARGIYA BAŞVURAMAZ MIYDI?”


BU ARADA TUNCAY GÜNEY "MEHMET SEVİGEN İYİ ARAŞTIRILIRSA, 2001 YILINDAN BU YANA ERGENEKON'UN ÜSTÜNÜN KİMLER TARAFINDAN ÖRTÜLMEYE ÇALIŞILDIĞI ANLAŞILIR" DEMİŞTİ. BU İDDİAYA CEVAP VEREN SEVİGEN, "GÜNEYİN İDDİALARIYLA İLGİLİ DOKUNULMAZLIĞIMIN KALDIRILMASINA ŞİMDİDEN EVET DİYORUM." İFADESİNİ KULLANDI.


 


1996'da yurtdışı gezisi sırasında yumruklanmıştı
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler