YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sanıklar GATA'ya koşuyor
10.Ağır Ceza Mahkemesi'nce tutuklanmasına karar verilen emekli Orgeneral Ergin Saygun'un GATA Kardiyoloji Servisi'ne yatma talebinde bulunduğu ileri sürüldü.
Sanıklar GATA'ya koşuyor
13 Şubat 2011 / 09:10 Güncelleme: 13 Şubat 2011 / 09:23

İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi'nce tutuklanmasına karar verilen Balyoz sanığı emekli Orgeneral Ergin Saygun'un aynı gün saat 20.00'de GATA Kardiyoloji Servisi'ne gelerek yatma talebinde bulunduğu öğrenildi.

Saygun'un dün saat 12.00'de de GATA'ya yatışının yapıldığı bildirildi. Eski Genelkurmay başkanı Yaşar Büyükanıt'ın 14.00'te hastaneye gelerek Saygun'u ziyaret ettiği öne sürüldü. Diğer yandan hakkında yakalama kararı çıkartılan Balyoz sanığı emekli Tümgeneral Recep Rıfkı Durusoy'un da yine yakalama kararının çıktığı gece 23.00'te GATA kardiyoloji servisine gelerek yatma talebinde bulunduğu ortaya çıktı. Durusoy'un da dün 12.30'da yatışının gerçekleştirildiği öğrenildi. Hakkında yakalama kararı çıkarılan diğer sanıkların GATA'ya başvurup vurmayacağı merakla bekleniyor. Öte yandan, davanın bir numaralı sanığı emekli Orgeneral Çetin Doğan'ın tutuklanma kararını beklediği ve bu sebeple bir hafta önce kol çıkması şikayetiyle rapor alarak duruşmalara katılmadığı iddia edildi. Çetin Doğan da daaa kapsamında tutuklandığında GATA'ya kaldırılmış ve uzun süre burada kalmıştı. Aynı şekilde Ergenekon davasının sanıklarından Levent Ersöz de GATA'da uzun süre yatmıştı.

Cihan

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler