YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sanık Osman Yıldırım'dan şok iddia
"Cumhuriyet Gazetesi'ne saldırı emrini Veli Küçük, bombaları Muzaffer Tekin verdi
Sanık Osman Yıldırım'dan şok iddia
10 Kasım 2009 / 11:02 Güncelleme: 10 Kasım 2009 / 11:32

Danıştay ve Cumhuriyet gazetesine yönelik saldırılara ilişkin dava ile birleştirilen birinci ''Ergenekon'' davasının tutuklu sanıklarından Osman Yıldırım, ''Cumhuriyet gazetesine yapılan eylemlerde işi veren Veli Küçük'tür, bombaları veren Muzaffer Tekin'dir'' dedi.   

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'ndeki salonda yapılan yargılamanın bugünkü duruşmasında, mahkeme heyetine başkanlık yapan üye hakim Hasan Hüseyin Özese tarafından Osman  Yıldırım'ın daha önce verdiği ifadelerin okunmasına devam edildi 

Bu ifadelerine ilişkin söz verilen Yıldırım, ''İfadelerimdeki doğru olmayan kısım, Cumhuriyet gazetesine yaptırdığım eylemleri inkar etmemdir'' dedi.   

Yıldırım, ''Alparslan Arslan'ı kullananlar Veli Küçük'tür, Muzaffer Tekin'dir. Bunları üstü de Şener Eruygur, Hurşit Tolon ve Fikri Karadağ'dır'' şeklinde konuştu     

Hakim Özese'nin ''Bunu nereden biliyorsun?'' sorusuna Yıldırım, ''Sürekli bana gelen adamı kimin kullandığını bilmeyecek miyim?'' dedi.     

Yıldırım, Cumhuriyet gazetesine yapılan saldırı konusunda da ''Cumhuriyet gazetesine yapılan eylemlerde işi veren Veli Küçük'tür. Bombaları veren Muzaffer Tekin'dir'' şeklinde iddialarda bulundu.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler