YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Sakıncalı' asker dendi, fişlendi!
'Sakıncalı' asker dendi, fişlendi!
13 Ağustos 2009 11:46
Çavuşun, namaz kılmak, dini eser okumak gibi eylemleri nedeniyle ‘ömür boyu kontrol altında tutulması istendi

Onur Düşgül, askerliğini çavuş olarak yaptı. Hakkındaki raporda namaz kılmak, dini eser okumak gibi eylemleri nedeniyle ‘ömür boyu kontrol altında tutulması’ istendi.


Maltepe Askeri Lisesi Komutanlığı’nda kısa dönem askerliğini çavuş olarak yapan Onur Düşgül hakkında hazırlanan rapor, bazı erlerin askerlik bitiminde de izlendiğini ortaya çıkardı. ‘Kişiye özel’ istihbarat belgesinde, Daşgül için “Askerlik sonrası da kontrol altında tutulmalıdır”denildi. ‘Sakıncalı Şüpheli Personel Bilgi Formu’nda Düşgül’ün ‘sağ’ ideolojik akımdan olduğu belirtildi.ÇAVUŞ’UN KABAHATLERİ!


Düşgül’ün ömürboyu takip altında bulundurulması istenen raporda yasadışı faaliyetler arasında ‘namaz kılmak’, ‘Tarihi ve dini eserleri sürekli bulundurmak’, ‘Doğu ve Güneydoğu’dan gelen okuma yazma bilmeyen erlere özel ilgi’ sıralanıylor. Raporun son bölümünde Düşgül için, “Cumhuriyetin anayasal düzenini eleştirip şeriat düzenini savunmaktadır. Okulda fırsat bulduğunda çevresini görüşleri doğrultusunda zehirlemeyi başarabilecek yetenektedir. Askerlik sonrasında da kontrol altında tutulmalıdır” deniliyor.


  


SİVİL SİCİLİNE DE İŞLENSİN


‘Düşgül raporları’, 30 Kasım 2004 ‘te Maltepe Askeri Lisesi Komutanı Tank Kurmay Albay M. K. imzası ile MİT, Jandarma ve Emniyet’e de gönderildi. Albay M.K. yazısında“ raporların ileride Düşgül hakkında yapılacak güvenlik soruşturmaları ve arşiv araştırmalarında çıkması için kayıtlara girilmesini” istedi.


Star


 


 


 GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler