YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Rüzgarla birlikte kısa süreli yağış da görüldü
Rüzgarla birlikte kısa süreli yağış da görüldü
Rüzgarla birlikte kısa süreli yağış da görüldü
25 Mart 2008 / 08:54 Güncelleme: 00 0000 / 00:00


İstanbul'da gece etkili olmaya başlayan şiddetli lodos, yaşamı olumsuz etkiledi. Rüzgar nedeniyle bazı binaların çatısı uçarken, havada uçuşan cisimler pek çok kişiyi uykusuz bıraktı


İstanbul'da şiddetli rüzgar etkili oluyor. Şiddetli rüzgar nedeniyle çok sayıda binanın çatısı uçtu. Uçan çatılar çevre binalara, park halindeki araçlara, elektrik tellerine hasar verdi. İstanbullular gecenin ilerleyen saatlerinde başlayan şiddetli rüzgar sebebiyle sıkıntı yaşadı. Fırtına şeklinde esen rüzgar, çeşitli ilçelerde çok sayıda binanın çatısını uçurdu. İtfaiye'nin telefon hattına bu yönde ihbarlar yağarken, ekipler, meydana gelen olaylara yetişmekte güçlük çekti. Bu arada şiddetli rüzgarın ardından yağmur da başladı.


Araç sürücüleri kayganlaşan yolda güçlük çekerken, polis ekipleri kilit noktalarda uygulama yaptı. Öte yandan etkisini giderek artıran rüzgar, ev ve işyerlerinin yanı sıra bazı okul ve resmi binaların da çatısını uçurdu. Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarı sonrası beklenen rüzgar İstanbul'da etkili olmaya başladı.

 

Şiddetli rüzgar İstanbul'da birçok binanın çatısını uçurdu. Uçan çatılar elektrik ve telefon tellerini kopardı, çevredeki binaların camlarını kırdı. Park halindeki araçların üzerine düşen çatılar, araçlarda hasara neden oldu. Şiddetli rüzgar nedeniyle Büyük Çamlıca'daki polis radyosu vericisi de devrildi. Şiddetli rüzgarla birlikti kısa süreli yağış da görüldü.
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler