YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Polisten 12 kişiye toplantı halindeyken baskın
Polisten 12 kişiye toplantı halindeyken baskın
Polisten 12 kişiye toplantı halindeyken baskın
11 Haziran 2008 / 09:10 Güncelleme: 11 Haziran 2008 / 00:00

İstanbul'da 80'in üzerinde araç kundaklama olaylarına karıştıkları belirlenen PKK'nın kundak ve korsan gösteri timini oluşturan 12 kişi toplantı halinde yakalandı.


İstanbul Terör polisinin il genelinde bölücü örgüt mensuplarına yönelik olarak sürdürdüğü çalışmalar kapsamında, bölücü örgütün kundak ve korsan gösteri timlerinden üçü olup, Gaziosmanpaşa, Ümraniye ve Maltepe'de 80'in üzerinde araç kundaklama olayını gerçekleştirdikleri belirlenen biri kadın 12 terörist yakalandı. Aralarında birde lise ikinci sınıf öğrencisinin bulunduğu 12 teröristin araç kundaklama olaylarının yanı sıra, provakatif eylem gurubunu da oluşturdukları öğrenildi. 6 kişiden oluşan ve Gaziosmanpaşa'daki araç yakma olayları ile sokak gösterilerini düzenledikleri belirlenen timin hücre evinde eylem hazırlığı toplantısı yaparken basıldığı öğrenildi.


SADECE GAZİOSMANPAŞA'DA 40 OTOMOBİL YAKMIŞLAR
Biri bayan 12 kişiden oluşan ve aralarında birde lise ikinci sınıf öğrencisinin bulunduğu teröristlerin, sadece Gaziosmanpaşa bölgesinde son 4 ay içerisinde 40 otomobili ateşe verdikleri belirlenirken, kundaklamanın yanı sıra korsan gösteri olaylarını da düzenledikleri belirlendi. Emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre, terör örgütüne yönelik operasyonların hız kazandığı dönemlerde, sokağa çıkıp, araç yakıp korsan gösteri yaptıkları belirlenen kundak ve korsan timlerinin, bölücü örgüt merkezinden verilen talimatla harekete geçtikleri de kesinlik kazandı. Kundaklama olaylarının yanı sıra işyerlerine Molotoflu saldırıları da düzenledikleri belirlendi. Saldırılar ve olaylar sonrasında harekete geçen istihbarat ve terör polisinin, MOBESE  ve güvenlik kameralarının yanı sıra, uzun süreli istihbarat çalışmaları neticesinde tek tek kimliklerini belirleyerek yakaladığı 12 kişiden 4'nün Ümraniye'de 2'sinin ise Maltepe'de ele geçirildiği öğrenildi.


BİRİ BAYAN BİRİSİ LİSE ÖĞRENCİSİ
Üç ayrı operasyonla ele geçirilen 12 teröristten lise ikinci sınıf öğrencisi olan kundakçı yaşı küçük olması nedeniyle Çocuk Şube'ye teslim edilirken, Terörle Mücadele Şube'de sorguya alınan ve ifadelerinde suçlarını inkar eden biri bayan 11 terörist ise işlemlerinin ardından mahkemeye sevk edildi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler