YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Polis, Erol Manisalı'nın evinde arama yapıyor
İşte evinde arama yapılan rektörler...
Polis, Erol  Manisalı'nın  evinde arama yapıyor
13 Nisan 2009 / 10:59 Güncelleme: 13 Nisan 2009 / 00:00

'Ergenekon' soruşturması kapsamında Prof. Dr. Erol Manisalı'nın İstanbul'daki evinde polislerce arama yapılıyor. Giresun Üniversitesi Rektörlük binasında da polis arama başlattı.


Alınan bilgiye göre, Prof. Dr. Manisalı'nın Beşiktaş 1. Levent Sümbül Sokak'taki evine gelen polisler, burada arama çalışması başlattı.


Arama nedeniyle Manisalı'nın evi ve çevresinde polislerce güvenlik önlemleri alındı.


GİRESUN ÜNİVERSİTESİ'NDE OPERASYON


Giresun Üniversitesi Rektörlük binasında da polis arama  çalışması başlattı. Rektör Prof. Dr. Osman Metin Öztürk' ün odasında arama yapıldığı bilgisayar CD' lerinin kopyalandığı öğrenildi.


İSTANBUL'DA GÖZALTINA ALINAN 18 KİŞİ, EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNE GETİRİLDİ


''Ergenekon'' soruşturmasının İstanbul'daki bölümünde gözaltına alınanlardan 18 kişi, İl Emniyet Müdürlüğüne getirildi.


Öncelikle Fatih Kamu Sağlığı Merkezi'nde sağlık kontrolünden geçirilen bu kişiler arasında, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesi ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Yönetim Kurulu üyesi Prof. Dr. Ayşe Yüksel ile ÇYDD Pendik Şube Başkanı Şeyda Eşsiz'in de bulunduğu öğrenildi.


Bu kişiler, sağlık kontrollerinin ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi'ne alındı.


POLİS, ÇAĞDAŞ EĞİTİM VAKFI'NIN İSTANBUL'DAKİ GENEL MERKEZİNDE DE ARAMA YAPIYOR


''Ergenekon'' soruşturması kapsamında Çağdaş Eğitim Vakfı'nın (ÇEV) İstanbul'daki genel merkezinde de arama yapılıyor.


Alınan bilgiye göre, ÇEV'in Taksim Kocatepe Mahallesi Feridiye Caddesi'ndeki binasına gelen polis, çevre güvenliğini aldıktan sonra arama çalışması başlattı.


Bu arada, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nin (ÇYDD) Bakırköy Şubesi'nde de arama yapıldığı öğrenildi.


ERGENEKON'DA 12'NCİ DALGA


Ergenekon'da 12. dalga operosyanları başladı. Polis, Başkent Üniversitesi rektörü Mehmet Haberal'ın evinde ofislerinde arama yapıyor.


10:26 Mustafa Yurtkuran İstanbul'a götürülecek
''Ergenekon'' soruşturması kapsamında evinde arama yapılan Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Başkanvekili ve eski Uludağ Üniversitesi (UÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Yurtkuran hakkında, gözaltına alınması yönünde mahkeme kararı bulunduğu öğrenildi. AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Prof. Dr. Yurtkuran, güvenlik güçlerince Bademli Mahallesi'ndeki evinde yapılan aramanın tamamlanmasının ardından İstanbul'a götürülecek.


10:25 ÇYDD Kadıköy şubesi aranıyor
''Ergenekon'' soruşturması kapsamında Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nin (ÇYDD) Kadıköy Şubesi'nde de arama yapılıyor. Kızıltoprak Zühtü Paşa Mahallesi Hasan Amir Sokak Yelkenkaya Apartmanı'ndaki ÇYDD Kadıköy Şubesi'ne gelen polisler, görevliler geldikten sonra saat 10.00 sıralarında binaya girdi. Polisin, şubede başlattığı arama çalışmaları sürüyor.


08.30 itibariyle basına İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin kararı çerçevesinde İstanbul ve Ankara polisi ile bazı bölgelerde Jandarma, Başkent Üniversitesi, Ankara Patalya Otel'de, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) genel merkezi ve İstanbul'daki şubelerinde arama başlattı.


Onikinci dalga kapsamında Başkent Üniversitesi Rektörü ve sahibi Mehmet Haberal ile ÇYDD Genel Başkanı Türkan Saylan'ın evlerinde de arama yapıldığı öğrenildi.


Operasyon sabah 08.30 itibariyle televizyonların haber kanallarında son dakika olarak verilmeye başlandı.


EVLERİNDE ARAMA YAPILAN REKTÖRLER


Başkent Üniversitesi kurucu rektörü Mehmet Haberal
Uludağ Üniversitesi eski rektörü Mustafa Yurtkuran'ın
İnönü Üniversitesi eski rektörü Fatih Hilmioğlu
19 Mayıs Üniversitesi Eski rektörü Ferit Bernay


ÇYDD'NİN ŞU ANA KADAR ARAMA YAPILAN ŞUBELERİ
Şişhane'deki Genel Merkez
Bakırköy şubesi
Adana şubesi
Antalya şubesi
Mersin şubesi
Van Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Prof.Dr. Ayşe Yüksel'in iş yeri ve evi


BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ'NE ERGENEKON OPERASYONU


Ergenekon soruşturması kapsamında, Başkent Üniversitesi Rektörü ve Kanal B Televizyonu Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Haberal'ın evinde arama yapıldığı öğrenildi. Polisin, Haberal'ın evi ile birlikte Başkent Üniversitesi ile Kanal B televizyonununda da aramaları sürdürdüğü bildirildi.


KANAL B'YE OPERASYONU


Başkent Üniversitesi ve Başkent Televizyonu'na (Kanal B) yönelik güvenlik güçleri Ankara'da Ergenekon 12. dalga operasyonu düzenledi. Operasyon kapsamında Eskişehir Yolu üzerinde bulunan Başkent Üniversitesi ve Kanal B kampusünde jandarma aramalarını sürdürüyor.


Aynı kapsamda üniversitenin rektörü ve televizyonun yönetim kurulu başkanı olan Mehmet Haberal'ın evi ile Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Ankara Merkezi'nde de Ergenekon soruşturması kapsamında aramalar yapıldığı bildirildi.


Aramalarda Kanal B'nin bilgisayar harddisc'leri kopyalanıyor.


KIZILCAHAMAMDAKİ PATALYA OTELDE DE ARAMA YAPILIYOR


''Ergenekon'' soruşturması kapsamında Başkent Üniversitesi Rektörlüğü ve Kızılcahamam'daki Patalya Otelde de arama yapılıyor.


Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin Başkent Üniversitesi Rektörü Mehmet Haberal'ın evi ve Kanal B'nin yanı sıra Başkent Üniversitesi Rektörlük binası ile Kızılcahamam'daki Patalya Otelde de arama yaptığı öğrenildi.


MHP'Lİ BÖLÜKBAŞI HABERAL'IN EVİNE GELDİ


Başkent Üniversitesi Rektörü Mehmet Haberal'ın evinde yapılan aramalar sırasında MHP Milletvekili Deniz Bölükbaşı'nın da buraya geldiği öğrenildi. Bölükbaşı, Jandarmanın izin vermesi sonucu eve girdi.


ÇYDD'NİN İZMİR BÜROSU DA ARANIYOR


'Ergenekon'' soruşturması çerçevesinde, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği İzmir Şubesi'nde arama yapıldığı öğrenildi.


Alınan bilgiye göre, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'nın talimatıyla Ergenekon soruşturması kapsamında Kıbrıs Şehitleri Caddesi'ndeki ÇYDD İzmir Şubesi'nde arama yapıyor.


TÜRKAN SAYLAN'IN EVİ ARANIYOR


ÇYDD başkanı Türkan Saylan'ın evinde de arama çalışmaları sürdürülüyor.


OPERASYON BURSAYA DA ULAŞTI


Uludağ Üniversitesi rektörü Mustafa Yurtkuran'ın Bademli bölgesindeki evinde jandarma ve özel harekat polisleri tarafından aranıyor.


OPERASYONA İLGİNÇ BENZETME


Bir haber kanalına canlı telefon bağlantısı ile katılan Gazi Üniversitesi Ceza Hukuku Uzmanı Prof. Dr. Nurullah Aydın, Ergenekon opersyonunu Amerikanın Mc Carty dönemindeki 'cadı avı'na benzetti.


FERİT BERMAY'IN EVİ ARANIYOR


''Ergenekon'' soruşturması kapsamında eski Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Ferit Bernay'ın evinde arama yapılıyor. Samsun Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, sabah saatlerinde, Prof. Dr. Ferit Bernay'ın OMÜ Kurupelit Yerleşkesi'ndeki lojmanlarda bulunan evine gelerek aramalara başladı. İki dönem OMÜ Rektörlüğü yapan Prof. Dr. Bernay, halen OMÜ Tıp Fakültesi Hastanesi'nde görev alıyor.


İZMİR BAROSUNDAN ERGENEKON YANLISI AÇIKLAMA


İzmir Barosu Başkan Vekili Özdemir Sökmen, Ergenekon yanlısı açıklamalarıyla dikkat çekti. 'Ülkede ne kadar Atatürkçü varsa hepsi toplanıyor, gidişat hiç iyi değil bakalım daha neler göreceğiz' diyen Sökmen, bir korku imparatorluğu kurulmak istendiği iddiasında bulundu.


AYRINTILARI GELİYOR...

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler