YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Perinçek, “Atatürk zamanında derin devlet vardı” diyen Savaş’ı niçin uyardı?
Perinçek, “Atatürk zamanında derin devlet vardı” diyen Savaş’ı niçin uyardı?
Perinçek, “Atatürk zamanında derin devlet vardı” diyen Savaş’ı niçin uyardı?
24 Ocak 2009 / 12:54 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Ergenekon Terör Örgütü sanığı Doğu Perinçek, 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yaptığı savunmada Vural Savaş’ı uyardı. Savaş’ın yazı dizisini eleştiren Perinçek, Savaş’ın Atatürk zamanında da derin devletin var olduğunu yazdığını ancak bunun doğru olmadığını ileri sürdü. Perinçek, “Bu, düşmanın uydurmasıdır. Vural Savaş’ı da bu konuda uyarıyorum” diye konuştu.


SAVAŞ: ATATÜRK ZAMANINDA DERİN DEVLET VARDI
Yargıtay Cumhuriyet eski Başsavcısı Vural Savaş, Sözcü gazetesinde, “Her devletin varlığını korumaya çalışan bir ’derin devlet’i vardır. Bizim derin devletimizin nasıl dejenere edildiği açıklığa kavuşturulmadan gerçekler anlaşılamaz” demişti.


Savaş, şunları söyledi: “Gerçekler ortaya çıkmayınca Susurluk ve Ümraniye olayları da aydınlatılamaz. Atatürk zamanında ülke, çapından daha büyük ve etkin bir derin devlete sahipti. O da Atatürk’le bitti…  Bana göre, günümüzdeki ’derin devlet’i oluşturan kişiler arasında, gerçekten Atatürkçü olarak nitelendirilebilecek tek kişi yoktur. ‘Derin devlet’, aslında birbiriyle doğrudan bağlantısı olmayan, ama hepsi de bilerek veya bilmeyerek emperyalist devletlerin güdümüne girmiş asker ve sivil bürokrat, politikacı, işadamı, cemaat ve tarikat liderlerinin önemli bir bölümü, bazı sözde bilim adamı ve medya mensupları ile etkili bazı sivil toplum örgütlerinden oluşur.”
(Kanalahaber.com)


ALPER TAN’IN VURAL SAVAŞ’IN SÖZLERİNİ DEĞERLENDİRDİĞİ MAKALESİ:


TUNCER KILINÇ VE VURAL SAVAŞ

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler