YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Patlamanın nedeni doğalgaz olabilir
Patlamanın nedeni doğalgaz olabilir
04 Şubat 2008 11:02
Patlamanın nedeni doğalgaz olabilir

İzmir'in Kemalpaşa ilçesinde 4 katlı bir binada patlama meydana geldi. Binanın duvarlarında göçmeler oluştuğu, patlamanın etkisiyle pencere çerçevelerinin de etrafa yayıldığı belirtildi.


Kemalpaşa İlçesi'nin Kirazlı Caddesi'nde 4 katlı apartmanda meydana gelen patlamada, 6 kişi yaralandı. Yaralılardan Şener Yaşar, Erhan Güneş ve Kamil Güneş'in Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi altına alındığı ve sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.


Hafif yaralandıkları belirtilen Elif Yaşar, Emine Hatun ve Merve Yaşar'ın ise taburcu edildikleri bildirildi.


Apartmanın boş olan 3. katında meydana gelen patlama nedeniyle binanın duvarlarında göçmeler olurken, evin pencere çerçevelerinin parçalanarak etrafa yayıldığı görüldü.


"PATLAMANIN NEDENİ DOĞALGAZ OLABİLİR"


Olayın gaz sıkışması sonucunda meydana geldiği iddia edildi. Mahalle sakinleri, bir kaç gündür doğalgaz ve İZSU çalışmaları nedeniyle bölgeye doğalgaz verilmediğini ve apartmanda oturanların olaydan iki saat önce İzmirgaz'a gaz sızıntısı olduğunu ihbar ettiklerini öne sürdü.


Patlamadan sonra olay yerine gelen İzmirgaz Genel Koordinatörü Halil Tataş, konuyla ilgili net bir şey söylenemeyeceğini belirtti. Tataş, patlama nedeninin gerekli incelemeler yapıldıktan sonra netleşeceğini kaydetti.


“EVE GİRDİĞİMİZDE BİR KOKU VARDI”


İzmir'in Kemalpaşa İlçesi'nde bir apartmanda meydana gelen patlamadan yara almadan kurtulan Muhammed Aydın, misafir oldukları eve girdiğinde bir koku hissettiğini ve 10 dakika sonra patlamanın meydana geldiğini söyledi.


Muhammet Aydın, yaptığı açıklamada, akrabası Şener Yaşar'ın evine misafirliğe gittiklerini, evde 10'a yakın kişinin bulunduğunu bildirdi. Aydın, “Eve girdiğimizde bir koku vardı. Çürümüş bir şeyin kokusu gibiydi. Ancak misafir olduğumuz için 'Sizin ev kokuyor' gibi birşey söyleyemedim. Yaklaşık 10 dakika sonra patlama meydana geldi. Hemen çocuklarla birlikte dışarıya çıktık” dedi. Aydın, ev sahibi Yaşar'ın kendisine bugün doğal gazlarının kesik olduğu için klima ile ısındıklarını, gün içinde bir kaç kez doğal gaz alarmı çaldığını anlattığını ifade ettiğini belirtti.


Şener Yaşar'ın yeğeni Ahmet Yaşar da doğalgaz kokusu nedeniyle 2 gündür amcasının ve yengesinin İzmirgaz'a başvuruda bulunduğunu kaydederek, “Defalarca ihbarda bulunmuşlar. Gün içinde bir kaç kez gelip gitmişler. (Problem olmaz) demişler” ifadesini kullandı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler