YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paşalara tutuklama kararı...
Paşalara tutuklama kararı...
12 Şubat 2011 00:09
Balyoz davasına bakan mahkeme, Özden Örnek, Halil İbrahim Fırtına ve Engin Alan'ın da aralarında bulunduğu 133 sanığın tutuklanmasına karar verdi.

''Balyoz Planı'' davasına bakan İstanbul 10. "Ağır Ceza Mahkemesi" heyeti, 133 sanığın tutuklanmasına karar verdi.

Eski Hava Kuvvetleri KomutanıemekliOrgeneral Halil İbrahim Fırtına, eskiDeniz KuvvetleriKomutanı emekli Oramiral Özden Örnek, Genel Kurmay Özel Harp Dairesi Başkanı emekli Korgeneral Engin Alan'ın da aralarında bulunduğu 133 sanık hakkında tutuklama kararı çıkarıldı.

Duruşmaya katılmayan sanıklar eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan, Orgeneral Nejat Bek'in de aralarında bulunduğu 29 sanık hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Ayrıca yine duruşmaya katılmayan başka suçtan tutuklu sanık Albay Dursun Çiçek'in de tutuklama kararı yüzüne okunması için tutuklu bulunduğu cezaevi aracılığıyla mahkemede hazır edilmesine karar verildi.

133 KİŞİNİN TUTUKLANMASINA KARAR VERİLDİ

İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza ve infaz Kurumları Yerleşkesindeki salonda görülen duruşmada, Cumhuriyet Savcısı Savaş Kırbaş'ın tutuklama talebini değerlendiren Mahkeme Heyeti verdiği aradan sonra aldığı kararları açıkladı.

Mahkeme Heyeti, tutuklanması talep edilen sanıklardan duruşma salonunda bulunan Özden Örnek, Halil İbrahim Fırtına, Süha Tanyeri'nin de bulunduğu 133 sanığın tutuklanmasına karar verdi.

29 KİŞİ HAKKINDA YAKALAMA KARARI

''Balyoz Planı'' davasına bakan İstanbul 10.Ağır Ceza Mahkemesi aralarında Çetin Doğan'ın da bulunduğu 29 kişi hakkında yakalama kararı çıkardı.

AA

YASASIN
 // mustafa sungu
Tesekkurler AKparti sayende memlekete DEMOKRASI geliyor...
11 Şubat 2011 22:05
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler