YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Özkan yumurtalı protesto başarısız olduğu için NASIL küplere bindi?
Özkan yumurtalı protesto başarısız olduğu için NASIL küplere bindi?
Özkan yumurtalı protesto başarısız olduğu için NASIL küplere bindi?
28 Mart 2009 / 10:33 Güncelleme: 28 Mart 2009 / 00:00

Muzaffer Tekin'le çektirdiği fotoğrafı yayınlayan ATV'ye yumurtalı saldırı düzenlenmesini isteyen Tuncay Özkan istediği gerçekleşmeyince küplere biniyor. Özkan iddianameye giren telefon konuşmasında, 'Yumurta domates atmadınız mı oğlum. Ergenekon omleti yaptık diye atın oğlum, görsünler' diyor.Ergenekon sanığı Tuncay Özkan, yandaşlarının kendisini Ergenekon'la ilişkilendiren ATV'ye yumurtalı saldırı düzenlemediği için küplere bindiği ortaya çıktı. Eylemden sonra 'Bizkaçkişiyiz Platformu' üyeleriyle telefonda konuşan Özkan protestonun başarısız olmasına öfkeleniyor. Özkan eyleme katılan bir yandaşına 'Yumurta domates atmadınız mı oğlum. Ergenekon omleti yaptık diye domateslerle yumurtaları atın oğlum görsünler' diyor. Özkan, telefonda önüne gelene hakaretler yağdırıyor.


YUMURTAYI ÇEK GÖRECEM!


Tuncay Özkan'ın ATV'ye yönelik 'yumurtalı eylemi' organizasyonu telefon dinlemesine takılıyor. İddianameye giren kayıtlara göre, Tuncay Özkan, 24 Temmuz 2008 günü bir partiliyle telefon ederek "Kaç yumurta attın lan" diye sordu. Partili de '5' cevabını veriyor. Bunun üzerine Tuncay Özkan, kanalın önüne giden partiliye, "5 yumurta attın. Nereye denk geldi" ısrarla soruyor. Kişi "Demire, kapının demirine" diyor. Ancak Özkan'ı, aldığı bu cevap memnun etmiyor ve telefonla görüştüğü kişiye, "Onların fotoğrafını çekin yarın göreceğim' talimatını veriyor.


OĞLUM SİZ KOPİLSİNİZ KOPİL


Bu soruya oldukça şaşıran partili, "Nasıl ya çıktık biz ordan" diyor. Partilinin bu sözleri, Tuncay Özkan'ı daha çok sinirlendiriyor. Özkan, telefondaki kişiye, "Oğlum siz kopilsiniz kopil. Korktun demi lan. Atamadın dimi lan yumurtaları" diye bağırıyor. Özkan'ın bu sözlerinden ürktüğü anlaşılan partili, "Attım valla' demekle yetiniyor. Ancak Özkan sinirli sözlerini sürdürüyor ve "Lan sen niye yaptın böyle? Lan niye korkuyorsun oğlum ne var?" diye çıkışıyor. Partiliden cevap alamayan Tuncay Özkan'ın telefondaki sözleri daha sertleşiyor: "Allah sizi kahretsin ya. Ne korkak köpeklersiniz ya. Bir yumurta atamadınız lan. Ergenekon omleti diye bir yumurta atamadınız."


Telefonla eylem talimatı


Ergenekon Terör Örgütü davasının İkinci iddianamesinde yeralan bilgilere göre, ATV kanalı 24 Temmuz 2008'de Tuncay Özkan'ın, Muzaffer Tekin'le birlikte tokalaşırken çekilmiş fotoğraflarını yayınlandı. Haberde Özkan'ın Ergenekon terör örgütüyle bağlantılı olduğu iddia edildi. Haberin yayınlandığı gece, telefona sarılan Tuncay Özkan, partilileri ve 'Bizkaçkişiyiz Platformu' üyelerini arayarak yanlarına domates ve yumurta alarak televizyon kanalının önüne gelmelerini istiyor.


ETÖ evlerinde beyin yıkama


2. iddianamede ETÖ üyelerinin amaçlarına ulaşmak için askerle güçlü diayalog içinde olmaya büyük özen gösterdiği ortaya çıktı. Yapılan teknik takipte, zanlılardan Durmuş Ali Özoğlu, Neriman Aydın ve Kemal Aydın'ın yürüttükleri çalışmalar kapsamında bazı Harp Okulu öğrencileri, subaylar, polisler ve kamu görevlilerine bir takım evlerde gizlice toplanarak örgüt ideolojisi doğrultusunda devlete karşı kışkırtıkları toplantılar tertip ederek, illegal bir yapılanmaya gittikleri tespit edildi. YENİŞAFAKİŞTE İKİNCİ İDDİANAMENİN TAM METNİ

BİRİNCİ İDDİANAMENİN TAM METNİ

Sezer'in görevi uzatılacak, Özkök ikna edilecek!

2.iddianamede sanıklara yöneltilen suçlamalar

Ergenekon'un ikinci iddianamesinde neler var?

Baykal kendisinin "devrilmesi" planına ne dedi?

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler