YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ödeme makbuzları da Perinçek’te çıktı

Ödeme makbuzları da Perinçek’te çıktı

Ödeme makbuzları da Perinçek’te çıktı
29 Mart 2008 / 09:51 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

8 aya yakın bir süredir tutuklu kaldığı için eleştirilen, Musa'nın Çocukları ve Musa'nın Gül'ü gibi kitapların yazarı Ergun Poyraz’ın ücretini JİTEM’den aldığı ileri sürüldü. Taraf Gazetesi’nin haberine göre Başbakan Tayyip Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e hakaretler içeren kitapların yazarı Ergun Poyraz, JİTEM'den para alıyor.


Ergenekon’un “Dördüncü dalga” operasyonunda İşçi Partisi’nin Genel Merkezi’nde ele geçirel bir CD’de Poyraz’a yapılan ödemeleri gösteren 5 ayrı dosya bulundu.


'Ergün Poyraz'ın-Jitem'den aldığı para' isimli klasör içindeki 5 adet word dökümanında, Poyraz'ın değişik tarihlerde ve değişik miktarlarda Jandarma İstahbarat Başkanlığı kasasından verilen paranın miktarı ve tarihinin olduğu makbuzlar bulundu. Makbuzun altında teslim eden, hazır bulunan ve onaylayan Jandarma görevlilerinin isimlerinin de bulunduğu ve  teslim alan bölümünde 'Ergün Poyraz araştırmacı-yazar' yazdığı ileri sürüldü.


Konuyla ilgili olarak İP Genel Başkanı Doğu Perinçek'e soru yöneltildiği de iddia edilen haberde (3 PRINCO) isimli CD’nin parti genel merkezindeki sekreter odasının sağ tarafından bulunan masa üzerinde ele geçirildiği de kaydedildi.


27 Temmuz 2007’de tutuklanan Ergun Poyraz’ın hakkında iddianame düzenlenmeden neden uzun süredir tutuklu bulunduğu kamuoyunda tartışma konusuydu.


 


EMİN ÇÖLAŞAN: BU KİTABI OKUYUN


Yazar Emin Çölaşan da, Poyraz’ın kitaplarıyla ilgili olarak şu satırları kaleme almıştı:


“Elimde Ergün Poyrazın birkaç gün önce piyasaya verilen son kitabı...


"Musanın Çocukları Tayyip ve Emine." (Togan Yayınları.)


Okumaya başladım, elimden bırakamadım. Ergün Poyraz muhteşem bir araştırmacı. Akla hayale gelmeyen arşivlere balıklama dalıyor, inanılmaz belge ve bilgileri ortaya çıkarıyor ve yorumunu yapıp okurlarına sunuyor.


Bundan önce yazdığı "Patlak Ampul", "Refahın Gerçek Yüzü", "Kanla Abdest Alanlar" gibi kitapları da böyleydi.


"Musanın Çocukları Tayyip ve Emine"yi okurken şaşırdım.


Türkiyeyi kimlerin yönettiğini, onların geçmişini, yaşam öyküsünü, büyük sermaye ile aralarındaki parasal ilişkileri gerçi biliyordum ama böylesini, bu kadarını ve dahası, kitabın isminin niçin bu olduğunu Ergün Poyrazın kitabını bir solukta okuyunca öğrenmiş oldum!”


 


BASINA KASET VE CD SERVİSÇİSİ


Ergun Poyraz, Fethullah Gülen hakkında sonradan dava açılmasına sebep olan bazı CD’leri de medya kuruluşlarına pazarlayan kişi olarak da tanınıyordu. Gülen hakkında açılan davadan geçtiğimiz günlerde beraat kararı çıkmıştı. Poyraz,


“Kanla Abdest Alanlar” isimli kitabında ise Said-i Nursi ve Fethullah Gülen’e övgüler düzdüğü iddiasıyla, Süleyman Demirel, Bülent Ecevit, Mesut Yılmaz, Hüsamettin Cindoruk ve birçok siyasi lideri ağır şekilde eleştiren ifadelere yer vermişti.


 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler