YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Öcalan'ın Kürtlere son sözü
Öcalan'ın Kürtlere son sözü
Öcalan'ın Kürtlere son sözü
24 Ocak 2009 / 15:16 Güncelleme: 24 Ocak 2009 / 00:00

İmralı Cezaevi'nde yatan terörist başı Abdullah Öcalan, PKK ve DTP'deki çöküşü sanki sezmiş gibi avukatları aracılığıyla mesajlarlar gönderdi. Mektubunda DTP'ye sert eleştiriler yönelten bölücü başı 'başınızın çaresine' bakın dedi. İşte o mektuptan satır başları:


"Kürtlere son sözüm şu. AKP yerel seçimlerde yüzde 50 oy alırsa Kürtlere artık her şeyi yapabilecek hale gelir. Bu konuda herkesin sorumluluk duyması gerekir.


Beni kimse temsil edemez. Hiç kimse benim adıma hareket ettiğini söyleyemez. Bundan sonra kimler ne yaparlarsa sadece kendileri adına yaparlar ve yaptıkları sadece kendilerini bağlar.


DTP bölgede alacağı oylardan da kendisi sorumludur, ben sorumlu değilim. Benim adına bu kadar şeylerle uğraşıp bu kadar ceza alacaklarına daha doğru düzgün politika geliştirebilirler. Bir şeyler yapabilirler.


Benim için yaptıkları şeyleri biliyorum. Ben onlara benim için bunları yapın demedim. Ne yapıyorlarsa kendileri için yapsınlar. Benden daha kötü durumdalar. Kendileri için bir şey yapsınlar.


Benim bundan sonra tavrım nettir. Ben ancak devletin resmi görevlileri buraya gelirse ve bana "Sen şu konularda barış için nasıl yardımcı olabilirsin" denilirse o zaman değerlendiririm.


Bunun dışında bir şey yapmam. PKK da DTP de bundan böyle ne yaparlar onu kendileri bilir. Ben kimseye talimat da vermem.


AKP orduyla uzlaşmış. Ne üzerine uzlaşmış tabi ki Kürtler üzerine uzlaşmış. Bunun karşılığında Kürtlerin üzerine gidecekler. AKP orduya ben bölgede güçlüyüm oyların yüzde ellisini alırım orası benim kontrolümde diyor.


Bu aşamada DTP'yi de kıskaca alacaklar, daraltacaklar tasfiye etmeye çalışacaklar." (Bugün)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler